Anasayfa Güzellik Yağlı Ciltler İçin Pratik ve Evde Yapılabilecek Çözümler

Yağlı Ciltler İçin Pratik ve Evde Yapılabilecek Çözümler

245
0
PAYLAŞ

Yağlı ciltler, diğer cilt tipleri arasında en sıkıntılı olanıdır. Toza, neme kire ve istenmeyen partiküllere karşı aşırı derece duyarlıdır. Hemen yapışma ve kapma özelliği sağlar. Bu nedenle cilt sorunlarına karşı oldukça müsaittir. Sivilce, siyah nokta ve diğer cilt sorunları yağlı ciltler üzerinde en faza görülen cilt sorunlarıdır.

Yağlı ciltler için çözüm en başta cildin temiz tutulması gelmektedir. Tüm gün temiz ve bakımlı olan bir cilt tıkanmaz ve cilt sorunlarına neden olmaz. Cilt temizliğinde düzenli ve programlı bir cilt temizliği önemlidir.

Cilt temizliği yaparken cildin ılık su ile yıkanması da önemlidir. Nedeni ise ılık su cilt yüzeyi üzerindeki yağ dokusunun salınmasını sağlar ve çok daha temiz bir cilt oluşmasını sağlar.

Cilt temizlerken hazır cilt bakım ürünlerinden yararlanıldığında alkol ve kimyasal madde içerikli ürünlerden uzak durulmalıdır.

Cilt nemlendirme işlemi için yağsız kremler tercih edilmelidir.

Yağlı ciltler için çözümler olarak şunları sıralayabiliriz;

  • Soğuk süt ile cildinizi doğal bir şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Tropikal bir meyve papaya posası ile yağlı cildinizi doğal bir şekilde temizlerken ölü hücreleri de arındırabilirsiniz.
  • Kil, yumurta akı, limon suyu ile maske yaparak cildinizi doğal bir maske ile temizleyebilir ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Bu maskeye 20 dakika cildinizde bekletmeniz yeterlidir.
  • Domatesi rendeleyerek elde ettiğiniz malzemeyi yüzünüze sürerek 15 dakika bekledikten sonra hem temizleyebilir hem de sıkılaşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here