Anasayfa Manşet Yağların Mucizesi: Nane Yağı

Yağların Mucizesi: Nane Yağı

289
2
PAYLAŞ

Baş ağrısı yüzünden kutu kutu ilaç içenler, karın ağrısı yüzünden uyuyamayanlar, kepekten şikayetçiler… Bildiğiniz herşeyi unutun!
Evet çok iddialı bir giriş oldu, farkındayım. Ama denedikten sonra kesinlikle bana hak vereceksiniz.

Doğadaki şifalı bitkilerden elde edilen yağlar birçok hastalığın çözümünde kullanılmaktadır. Ben de size bunlardan biri olan nane yağının kullanım alanlarından bahsedeceğim.

image

Baş Ağrısı: Parmak uçlarınıza 3-4 damla dökün ve şakaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Genişleyen sinir uçlarını daraltarak birkaç dakika içinde ağrınızın geçmesini sağlayacak.

Mide Bulantısı: İsterseniz bir pamuğa döküp koklayın. İsterseniz de suyun içine karıştırarak için. İki yöntem de etkili.

Böcek Kovucu: Evet keskin bir kokusu var ve böcekler bundan hoşlanmıyor. Benim gibi fobisi olanlar, böcek ilaçları işe yaramıyorsa bir de buna şans verin.

image

Dudak Dolgunlaştırıcı: Kullandığınız dudak balmının ya da likit rujunuzun içine karıştırın. Tabii ki kalıcı bir yöntem değil.Yalnızca kısa süreli bir dolgunluk verdiğini unutmayalım.

Nefes Açıcı: Yaklaşan kış aylarında sık karşılaşılan bir problem olan burun tıkanıklığı için de kullanabilirsiniz. Burnunuzun altına veya dudak üstünüze üstüne sürün.Biraz yakabilir. Eğer bunu istemiyorsanız pamuk, peçete vb. döküp koklayın.

image

Enerji: Kendinizi halsiz, yorgun veya dalgın hissettiğinizde nane yağı koklamak; zihin açar, enerji verir, odaklanmanızı sağlar. Çalıştığınız ortamda bulundurabilirsiniz.

Karın Ağrısı: Yine suyun içine karıştırılarak içilebilir ya da direkt olarak karın bölgesine sürülebilir.

Kepek: Şampuanınızın içine 2-3 damla ekleyin. Saç derinizin ferahlamasını ve canlanmasını sağlayacak. Aynı zamanda saçın uzamasına yardımcı olduğu da biliniyor.

Son olarak nane yağı 2 şekilde satılır; içilebilen ve harici olarak kullanılabilen. Satın alırken dikkat etmeyi unutmayın.

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here