PAYLAŞ

Saç kadının tüm ihtişamını gözler önüne sermek için kullandığı silahıdır. Bu sebeple saçların uzunluğu kadınlarda ayrı bir öneme sahiptir.  Saçları ne kadar uzun ise o kadar farklı saç modeli  kullanılabilir.

At kuyrukları  Topuzlar, örgüler, maşalar, bukleler, dalgalar, kesimler uzun saçlı hanımlarda bir çok seçenek ile model içerirler. Hanımları daha alımlı, daha çekici ve gizemli yapan uzun saçlar zamanla yıprandıkları veya kesim modellerini kaybettikleri için, bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu bakım sırasında en azından kırılan uçların kesilmesi veya var ise katlara yeniden hayat verilmesi gerekebilir.

Uzun saç kesim modelleri çok farklı biçimlerde ve stillerde gerçekleştirilebilir. Yüz tipine göre saçın ön kısmına verilecek herhangi bir hareket saç modeline kusursuz bir güzellik katabilir.

Uzun bir saç kesimi kısa boylu hanımları daha da kısa gösterebilir bu yüzden orta veya uzun boylu hanımların daha sık tercih ettiği kesimler  arasında yer alır.

 

Uzun saç modellerinin daha hacimli ve havalı durması için kesimlerde uygulanan katlar veya kahküller dikkatli karar verilmelidir. Kahkül tipini seçerken yüz tipinize de dikkat etmelisiniz. Yüz tipiniz yuvarlak veya kalp şeklinde ise yan kahkül ile uzun saç kesiminizi hareketlendirebilirsiniz. Daha uzun bir yüz tipiniz var ise mutlaka tüm alnınızı kaplayacak düz bir kahkül kullanmalı hatta yanlardan 2 uzun tutam ile kulak hizalarına kadar desteklemelisiniz.

Uzun katlara verilen katlar çok daha hacimli bir görüntü oluşturabilir fakat dümdüz seyreden saçlara sahip olmak istiyorsanız önlerden arkaya doğru oval kesim bir model de tercih edilebilir.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here