Anasayfa Blog Trend Sizsiniz

Trend Sizsiniz

1167
6
PAYLAŞ

Çevremizdeki olayları, ilişkileri ve zaman zaman erkekleri bile anlayan biz kadınlar bazen kendimizi tanımakta zorluk çekiyoruz, özellikle konu kıyafetler olunca, bunun nedenini hiç düşündünüz mü?

Aslında bu sorunun birçok cevabı var. Bunlardan bazıları değişen trendler, modaya ayak uydurmaya çalışmak, kendi vücut şeklini tanımamak gibi peki ama ne yapmalıyız ?

İlk olarak, kendi tarzımızı oluşturma konusunda ne istediğimizi bilmek ve bize nelerin yakıştığını düşünmek modanın ilk anahtarıdır ve kendine güvenen bir kadın olmanın ta kendisidir. Her dönem trendler değişir ama asıl olan senin trendinin ne olduğu ve senin hangi tür kıyafet giydiğinde kendini güzel ve rahat hissettiğin. Moda bizi biz yapan her şeydir, sadece giyindiğimiz kıyafetler değil renk uyumu, ayakkabılar, saç , bakım, takılar hepsi bir bütündür. Aslında moda bütün bunların uyumundaki sadeliktir.

dior

Yeni tanıştığımız insanların ilk görünüşleri bizim için çok önemlidir. Bu da bizim kendimizi stilimize nasıl yansıttığımızla alakalı. Miuccia Prada’nın da dediği gibi: “Özellikle bu dönemde insan ilişkileri çok hızlı olduğundan dolayı moda, kendinizi tanıtmada anlık dildir.”. Aslında biz kadınların en çok yaptığı şey değil midir ismini bilmediğimiz ya da hatırlayamadığımız kadınların kıyafetini, saçını ya da ayakkabılarını tarif ederek anlatmak. :)

Aklınıza Marilyn Monroe denince etekleri uçuşan beyaz elbiseli sarışın bir kadın gelmiyor mu? Ya da Audry Hepburn  büyük siyah şapkası ve giydiği siyah kıyafetleri. Şimdi düşünün, insanların aklında nasıl kalmak isterdiniz? Bu sorunun cevabı sizin tarzınızdır, yani sizin zevkleriniz ve unutmayın ki onlar asla satın alınamaz…

6 YORUM

  1. Yazınızı zevkle okudum. Sonuna kadar katılıyorum. Bence moda dönemin kıyafetleri arasında kendi zevklerine, kendi vücuduna yakışanı giymektir.

    • Çok teşekkür ederim sizden gelen olumlu yorumlar beni çok mutlu ediyor yeni yazılarımı sizinle paylaşmak için bende sabırsızlanıyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here