Anasayfa Moda Aksesuarlar Tiffany & Co Accessories!

Tiffany & Co Accessories!

1343
0
PAYLAŞ

Tiffany's -20

Hikayesi 1800’ lü yıllarda New York’ ta başlayan efsanevi mücevher markası..

‘Tiffany Blue’ literatüre geçmiş, tescilli rengi ile dünyanın en şık tasarlanmış kutusudur. Öte yandan izlemeye doyamayacağınız vitrin tasarımları da stratejilerinin bir parçası. Türkiye’ de ise ilk mağazasını 1995 yılında Çırağan Palace Kempinski’ de açmıştır.
Benim dünyamı ve mücevher dünyasını süsleyen Tiffany&co ‘nun en parlak aksesuarlarına ve onların hayranlarına bir göz atalım;

tıffanyandco- yüzük-tektaş1

Tiffany & Co’ nun bu modelinin farklı karatları bulunuyor. Elmastan yapılan ürünler, marka tarafından istek üzerine fiyatlandırılıyor. 1837 yıllarında, Charles Lewis Tiffany ve Teddy Young tarafından kurulan Tiffany & Co piyasaya oldukça sade fakat görenleri büyüleyen bir yüzük ile çıkmıştı. 6 tırnağın üzerine konulmuş bir elması barındıran bu yüzüğün amacı bandın tam üst kısmında kalan elmasın, ihtişamını ve ışıltısını yıllar boyu korumasıydı. piyasaya çıkmasının ardından hemen hemen herkesin sıklıkla kullandığı nişan yüzüğü halini aldı. Üstelik bu ünü ise sadece 1 gecede kazanmıştı! o yıllardan günümüze kadar bir çok kadının tutkusu oldu. Audrey Hepburn, Marilyn Monroe gibi bir çok ünlü kullanmaya başladı. Günümüzde ise Eleanor Roosevelt’ ten başlayan ve Brooklyn Decker’ dan devam eden bir marka oldu.

renkli-tasli-yuzuk-tıffany-and-co-yüzük2

Aynı zamanda Tiffany & Co mavisi, yurtdışında tüm mağazalarda gömlekler, kazaklar ve daha fazlası için rengini belirtirken ‘Tiffany & Co Mavisi’ olarak kullanılıyor.

tıffanyandco- aksesuarları-şal1

tıffanyandco- aksesuarları-şal2

Markanın mükemmel güzellikte ve uyum içinde olan renkleriyle yapılmış hediye kutuları ve alışveriş torbaları ilk kez 1853 yılında yapıldı. Charles Lewis Tiffany ilk olarak turkuvaz rengini kapak rengi olarak kullanmıştır. Charles Lewis’ in turkuvaz rengine düşkünlüğü ise mücevherlerden geldiği düşünülüyor. Günümüzde ise turkuvaz rengi lüks, ihtişam ve sofistike tasarımların bir simgesi olarak görülüyor.

kutu1

Elsa_Peretti_Bone_4x3

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz üzere Tiffany & Co Bone bilezikleri, 1974 yılında İtalyan asıllı manken ve Haltson’ un ilham kaynağı Ella Peretti minimal mücevher koleksiyonunu satışa sundu. İngiliz gümüş bileklik, 990 $’ dır. Peretti’ nin koleksiyonunda ki en ünlü parçalardan bir tanesi. Angelina jolie dahil olmak üzere bir çok Hoollywood yıldızının gözdesi oldu.

Audrey Hepburn’ ün en ünlü filmleri arasında yer alan ‘ Breakfast at Tiffany’s ‘ i hepimiz izledik. Mücevher tutkunlarını New York, 5 th Avenue’ daki Tiffany mağazasına bağlayan Hepburn’ ün 1961 yılı filminde canlandırdığı, deli dolu karakter Holly Golightly ‘i hepimiz çok beğenerek izledik. Holly sabahları Givenchy marka gece elbisesiyle evine yürürken aynı zamanda pastaneden aldıklarını atıştırırken, Tiffany & Co ‘ nun vitrinine bakarak ‘buradayken başınıza asla çok kötü bir şey gelmez.’ der. Tutkunu olduğum marka, kesinlikle doğru söylendiğinin kanıtı.

audrey

Ve Tiffany & Co’ nun diğer aksesuarları;

sevgilerle

tıffanyandco- bileklik1

tıffanyandco- bileklik3

tıffanyandco- cüzdan1

tıffanyandco- kolye1

tıffanyandco- kolye2

tıffanyandco- kolye3

tıffanyandco- telefon-aksesuarları1

tıffanyandco- yüzük-tektaş4

PAYLAŞ
Önceki yazıPudra Rengi, Nam-ı Diğer “Nude”
Sonraki yazıAksesuarlarla Göz Kamaştırın
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here