Anasayfa Blog Tarz Sahibi Olmak İsteyen Kadınlara Yeni Bir Bakış Açısı

Tarz Sahibi Olmak İsteyen Kadınlara Yeni Bir Bakış Açısı

320
0
PAYLAŞ

Farklı bir tarza sahip olmak, fark yaratmak, yeni trendleri en iyi şekilde kombine edebilmek her kadının yapabileceği bir şey değildir. Belki de dolabınızda giyinebileceğiniz envai çeşit kıyafet vardır fakat siz doğru kombin yapamıyorsunuzdur. Tarz olmak günümüzde artık şık olmak için yeterli değildir. Yolda, baloda belki de bir kokteyl de pek çok kadından sadece birkaç tanesi size tarz geliyordur. Hem tarz, hem stil, hem de şık nasıl olabilirim diyorsanız; İnternet üzerinden, büyük alışveriş merkezlerinde özel ürünleri bulabilmek mümkün. Fakat önce doğru kombin nasıl yapılır, vücudunuza uygun kombinler neler bunları bilmek gerekir. Hatta bu konuda Givench bir sözü vardır; “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.”

Örneğin; Omuzları dar olan kadınların enine çizgili elbiseleri kilolu iseler giyinmelerini tavsiye etmiyorum. Aynı şekilde kısa boylu kadınların da geniş kare yakaları kullanmaları onları daha uzun gösterecektir. Omuzları geniş kadınların ise spagetti elbise tercih etmeleri onları daha zarif gösterecektir. Kilolu bir kadınsanız V yaka tunik elbiseler tam size göre. Kısacası Seçeceğiniz parçaların hem vücudunuza uygun olması hemde her birinin ayrı ayrı göz alıcı olmasından ziyade tek bir parçayı ön plana çıkarmanız daha doğru olacaktır. Bütün parçaların göz alıcı olması sizi şık değil tam tersi rüküş yapar.

Kombin yapmak çok kolay gibi görünse de, kimi zaman nasıl giyineceğimiz konusunda bizi karasız bırakan bir durum haline gelebiliyor. Öyle ki özel zamanlarda günlerce neyi nasıl kombine edebileceğimiz konusunda bizi sıkıntıya bile sokuyor. Burada önemli olan; Hangi parçaların nasıl kullanacağınızı bilmektir.

Örneğin; bir stiletto ayakkabı hangi parçalarla doğru kombine edilebilir. Nasıl bir kombinde kullanabiliriz. Bunları bilmemiz gerekmektedir. Ya da Düz sade bir elbise giyindik. Bu elbiseyi nasıl hareketli hale getirebiliriz? Kullanacağımız takılarla en sadece elbise bile göz alıcı olabilir. Dış görünüş bir bütündür. Bunu unutmamalıyız.

Modayı takip ederek giyinmek için çok paralar harcamamıza gerek yok. Düşük bütçelerle iyi kombinler yapmak mümkün. Şık ve stil sahibi olmak için servet harcamaya gerek yok. İndirim sezonlarını, pek çok markanın outlet mağazalarını takip edebilirsiniz. Az ama öz alışveriş yapın. Ve tabii ki her kadının dolabında bulunması gereken en önemli parçalar olmalıdır. Bunlar; Şık gömlekler, trençkot, kalem etek, siyah elbise, blazer ceket, siyah topuklu ayakkabı ve pantolon. Umarım tarz sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. Sevgiyle kalın.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here