Anasayfa Moda Kombinler Sporda Şıklık

Sporda Şıklık

3125
2
PAYLAŞ

Spor; dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren evrensel bir kültür olarak düşünülebilinir. İnsanlar ruhsal ve fiziksel sağlığın temeli olan bu etkinliği belki de asırlardan beri yapıyor. Spor yapmanın sınırları yok. Sporun fizyolojik ve mental faydalarından yararlanmak için profesyonel sporcu olmamız gerekmiyor. Boş zamanlarımızı ayırarak evde yapacağımız pilates ve yoga egzersizleri; dışarıda yapacağımız ufak ama düzenli koşular; amatör olarak tenis,voleybol, basketbol gibi çabuk ulaşılabilir sporları yapmamız ya da zamanımız oldukça doğa yürüyüşlerine çıkmamız yeterli.

kosu_modasiPeki vücut sağlığımızı koruyup, stresten uzaklaşırken dış görünüşümüzle de dikkat çekmek istemez miyiz? 1920’lerde Adolf ve Rudolf Dassler (Adidas’ın kurucuları) “imposible is nothing” diyerek spor ayakkabı tasarımları yapmaya, sporcuların rahatını düşünerek başlamıştı. 1972’de Carolyn Davidson adlı bir üniversite öğrencisi Nike’ın ünlü amblemini 35 dolara çizmişti. Uzun yolculuklarından sonra bu markalar günümüzün en çok satan spor giyim markaları oldu ve  spor giyimde de akıl almaz tasarımlar oluşturulabileceğini kanıtlamaya devam ediyorlar.

cicekli_moda

ayakkabi_modelleriHer renk ve her desende tasarlanmış sporcu sutyenleri, taytları, tişörtleri, atletleri ve eşofmanları; performansı artıran, yapılan sporu kolaylaştıran bir çok farklı özelliğe sahip. Pamuklu kumaştan daha rahat ve nefes alma özelliğine sahip sentetik kumaşlardan oluşan bu spor kıyafetlerini seçerken; farklı renk ve desenleri bir arada kullanarak, spor yaparken eğlenceli ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

spor_kombinlemeyoga_fashionkombinYazıya koyacağım görselleri ararken taytların desenlerine hayran kaldım. Farklı renklerden oluşan taytınızın altına neon ayakkabı ve yine taytın içindeki renklerden bir sporcu atleti mükemmel bir kombin oluşturabilir.

mavi_sari

kombin_sporkosu_sikligiBunun yanında spora giderken en gerekli şey tabi ki çanta. Spor çantaların birbirinden farklı modellerini bulmak mümkün. Adidas’ın vintage tasarımı benim favorim oldu.

vintage_adidas_spor_canta

yoga_bra

spor_canta_uyumuUfak bir dokunuşla tarzımı yansıtmak istiyorum diyenlere ise önerim mataralarından başlamaları. Mesaj içerikli mataralar bu aralar çok moda ve çok da sevimliler.

my_bottle_spor_sulukyoga_sulukYaratıcı kombin önerileri için galeriye tık tık –> 

Sevgiyle kalın :)

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here