Anasayfa Giyen Bayan Şort İsyandır

Şort İsyandır

144
0
PAYLAŞ

Ben neyi seviyorum, niye seviyorum diye çok düşünen biri olduğum için biraz kafa yordum bu konuya.

Şortlar çok moda…. Çünkü bilinçaltımız asidir. İsyan eder normlara.

Moda akımları her zaman bu kadar yayılmaz ama bazen sinir uçlarına dokunur bireylerin ve patlar! Çünkü bilinçaltımızla, farkında bile olmadığımız isyanlarımızla moda akımları uyuştuğunda kendiliğinden adım atar kadınlar…

Günboyu bir kişide bile görse onun giyilebileceğini görür ve o da giyer. O adım isyandır.
Norm ne? Göstermemek!

Bazı kadınlar norma isyan eder, göstermek değildir asıl mesele.

Bazı kadınlar göstermek de ister. Çünkü sever vücudunu. Onunla barışıktır. İnsan sevdiğini sergiler. Erkek arkadaşını sergiler, evini, arabasını, seviyorsa geçim kaynağı olan işini sergiler. Uluslararası standartlara uyması gerekmez bacaklarınızın. Sizin sevmeniz yeterlidir. Siz sevince güzeldir onlar.

İşte şorttaki bileşim de bu. İsyanı bastırmak ve sevdiğini sergilemek…

Toplumsal sınırları biliriz ama çoğu zaman konuşmayız. İçimize atarız. Bazen o toplumsal sınırlar öyle büyük belalar olarak karşımıza çıkar ki konuşmasak bile bilinçaltımızı işgal edip çürütür. Çıkış yolları ararız. Ben sizin normlarınızı tanımıyorum, deriz. Yanlış bu, deriz.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı belediye otobüsünde, simit kuyruğunda, otoparkta, süpermarkette şortla boy göstermek hem siyasi hem de duygusal bir ifade özgürlüğü eylemidir.

Jeans, pamuklu, elastik, dökümlü, pileli, ütülü, pembe, mavi, sarı, siyah, beyaz.
Giyin, görsünler, bazıları itiraz etsin. Ama yalnız değiliz kızlar.

Biliyorum ofiste de giymek için cesaretini toplamaya çalışanlar var. Ofiste de yaygınlaşacak. Siz sonradan mı katılacaksınız?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here