Anasayfa Moda Sonbahar/Kış 2015 – 2016 Öne Çıkan Trendler

Sonbahar/Kış 2015 – 2016 Öne Çıkan Trendler

1219
2
PAYLAŞ

Herkese merhaba,

Eylül ayı ile birlikte moda dünyası için yepyeni bir sezonu karşılıyoruz. Tasarımcıların yaz aylarında “autum/winter 15/16 collection” olarak tanıtıma sunduğu bu sezonun öne çıkan parça, desen, kumaş ve kalıplarına hepberaber göz atmaya ne dersiniz !

RENKLERDE ICE BLUE;

Neo_catho

Özellikle bu sezon maviler daha donuklaşıyor ve açık tonları tercih ediliyor.

Tıpkı yaprakların sonbaharda soluk renklere bürünmesi gibi mavinin pastel tonları ön planda. Mont ve kaban tasarımlarında da bu etkiyi göreceğiz.   Siyah, navy, beyaz ve açık renklerle kombin yapılması bu rengi daha da ortaya çıkaracaktır.

 

YATAKTAN YENİ FIRLAMIŞ ETKİSİ

leggings_dressingGown

Yataktan yeni fırlamış etkisi derken pijama ile dışarı çıkmaktan bahsetmiyorum :) Söylemek istediğim çaba harcanmamış bir görüntü elde etmek demek olabilir. Örneğin;  “blazer-vest” yani ceket yelek içine giyeceğiniz dantel detaylı bir merserize, altına Jean ve spor ayakkabı ile saçınızı gelişigüzel topladığınızda elde edilen görüntü. Bu ve benzerlerini sonbahar-kış sezonunda da görmeye devam edeceğiz.

 

ALTIN DOKUNUŞ

goldenTouch

Altın ya da altın görünümüne sahip parçalar gerek kıyafet gerekse ev eşyası olarak da bu sezon ön planda. Altın görünümü “dore” olarak da ifade edilir.  Dore dokunuşa sahip kıyafetleri tercih edeceksek mutlaka siyah renk ile eşleştirmeliyiz.

golden_touch2

 

 

ÇILGIN ÇİZGİLER

crazy_lines

crazy_lines1

İster siyah-beyaz, ister laciver-beyaz olsun farketmez ancak bu sezon da çizgiler ve özellikle asimetrik şekilde kullanılmış olanlar öne çıkanlar arasında. Bir çoğumuzun bildiği ve şahsen hayranı olduğum Beetle Juice gibi etrafta dolaşmak oldukça trend !

 

URBAN

tapestry_1

 

Bu etki kıyafetlere derinlik ve duygu yüklemesi yapmasıyla sonbahar-kış sezonuna en çok yakıştııklarımdan.  Çiçek desenleri, etnik diybileceğimiz desenler daha soyut algılarla karşımıza çıkabilir.

urban_coat

Mira_Duma

 

DUDAKLARDA KOYU RENK TONLARI

Elbette 15/16 sonbahar-kış sezonunda öne çıkanlardan bahsedip de kozmetik ürünlerde öne çıkanlara değinmeden olmaz.

makeup_autumn

Bu sezon dudaklarımızda yine bordo ve tonları, vişne çürüğü, patlıcan moru ön planda. Pırıltıdan hoşlananlara kadınlara müjde 3D ışıltı etkili rujlar (MAC ve Make Up markalarını öneriyorum) bu sezon dudaklarınızda!

glitter_lips

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here