PAYLAŞ

Havaların soğuması ve yağmurların da başlamasıyla anladık ki sonbahar çoktan gelmiş. Bu sebeple yağmur botları, bootieler, trençkotlar gibi sonbaharın simgeleri de gün yüzüne çıkmış oldu. Kıyafetlerimize değişiklik getiren bu mevsim makyajımıza da değişiklik getirecek elbet!

Sonbahar makyajı deyince benim aklıma ilk koyu kahverengi ya da bordo rujlar geliyor. Elbette sadece rujdan ibaret olmayacak bu makyaj, haydi birlikte keşfedelim sonbahar makyajını!:)

Gözler;

Göz makyajı uçsuuuz bucaksız bir yelpazeye sahip. Ben uzunca bir süredir eyeliner sürmeyi bıraktım ve farlara yöneldim. (Daha genç göründüğümü düşünüyorum ilginç bir şekilde. ) Ama eyeliner kesinlikle sonbahar ve kışa çok yakışıyor. Bu yüzden eyeliner sonbahar makyajının demirbaşlarından bence. Kahve tonlarında bir farla katlanma bölgesine hafif bir gölge verdikten sonra eyelinerın gözlerinize en yakışan modelini uygulayabilirsiniz.

sonbahar-makyajı-1

Eyeliner uygulamak istemeyenler de kahverengi, koyu yeşil gibi sonbahar renklerinde far kullanabilirler. Far paletleri geçişli renkler elde etmek için çok uygun ürünler. Sevdiğiniz renklerin bulunduğu bir palet seçerek göz makyajınızı kolayca yapabilirsiniz. (Metalik tonlar seçmekten korkmayın çünkü bu sene çok modalar!) Kirpiklerimiz içinse uzunluk ve dolgunluk veren rimeller kullanırsak gözlerimizi tamamlamış oluruz.

sonbahar-makyajı-2sonbahar-makyajı-3*Sonbahar makyajına en uygun renklerin bulunduğu paletler.

Yüz;

İster fondöten, ister BB krem, ister CC krem, ister pudra tercih size kalmış. Hangisini seviyorsanız onu kullanın. Sadece cildinizi nemlendirmeyi unutmayın! Allık olarak şeftali ve soğuk pembe tonları yüzümüzü renklendirecektir. Problemli göz çevreniz varsa kapatıcınızı kullanın. Parlayan bir cilt isterseniz de aydınlatıcı sürmeyi unutmayın.

Dudaklar;

Yazımın başında da belirttiğim gibi sonbahar bana mat koyu dudakları çağrıştırıyor. Fakat bu sene ten rengine yakın/nude ruj renkleri çok modaydı biliyorsunuz. O yüzden koyu renkler kadar nude renkleri de sonbaharda kullanmaya devam edebiliriz. (Özellikle yoğun göz makyajı yaptığımız günlerde.)

snbahar-makyajı-4

sonbahar-makyajı-5

sonbahar-makyajı-6

Herkese huzurlu bir ay diliyorum.

Sevgiler…

PAYLAŞ
Önceki yazıYağmur Mevsimi
Sonraki yazıKaş Şekillendirme
Serap Yılmaz
Güzel olan her şeyin tutkunu, hayallerinde makyöz, modacı, şarkıcı; gerçekte işletme mezunu bir muhasebeci. Çokça balık burcu, biraz da doğrucu davut.

4 YORUM

  1. Çok güzel bir yazı olmuş sonbahar makyajı yaparken nelere dikkat etmem gerektiği gözümde canlandı teşekkürler yeni yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here