Anasayfa Blog Soğuk Havalardan Cildimizi de Korumalıyız

Soğuk Havalardan Cildimizi de Korumalıyız

160
0
PAYLAŞ

Biliyoruz ki kışın hem soğuğu hem de güneşi cildimize ve saçımıza çok zarar veriyor,cildimizi korumak için bu soğuk kış günlerinde su bazlı değil yağ bazlı ürünler kullanmalıyız.Çünkü su bazlı ürünler kışın soğukla birleşince yüz de donuyor.Ayrıca soğuk günlerde cildimizi ve saçımızı yıkarken de ılık su kullanmalıyız çünkü sıcak su cildimizi ve saçımızı kuruturken,soğuk su da cildimizi çatlatıp saçlarımızı sertleştiriyor.Cildiniz yağlı bile olsa yağ bazlı ürünler kullanın çünkü soğuktan bizi koruyor ayrıca cildimiz ve saçımızın hem yumuşamasını hem de canlı görünmesini sağlıyor.

Eger kozmetik ürünler yerine evde kendiniz bişeyler hazırlamak istersenizde size önerebileceğim bir kaç doğal nemlendirici var: bal,yumurta,badem yağı ve jojoba yağı bence en etkili doğal nemlendiriciler ( ama badem yağı iki çeşittir acı ve tatli badem yağı,bizim cildimize uygulayacağımız tatlı badem yağıdır )ayrıca evde kolaylıkla hazırlayanileceğiniz bir doğal maske tarifi de vermek istiyorum.

Balli yumurtali maske

Malzemeler: Bir kaşık bal, bir adet yumurtanın sarısı ve bir kaç damla zeytinyağı
Hazırlanışı: Balla yumurtayı karıştırdıktan sonra zeytinyağı ekleyin, karışımı masaj yaparak cildinize uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. İlk seferde çok değişim göremeyeceksiniz belki ama düzenli kullanırsanız ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here