Anasayfa Güzellik Siyah Noktalar İçin Çözüm Yöntemleri

Siyah Noktalar İçin Çözüm Yöntemleri

323
0
PAYLAŞ

Cildinizde meydana gelen ancak varlığıyla bizleri rahatsız eden misafirlerden biride siyah noktalardır. Tertemiz bir cildim olsun istiyorsanız evinizde dogal yollarla kimyasal temizleyicilere bulaşmadan vereceğimiz tarifleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

siyah-noktalardan-kurtulmak-icin-cozumler

Limon suyu ve yoğurtla hazırladığınız maskenizi cildinize uygulayın ve siyah noktalarınızdan kurtulun.

Limon suyu cildinizi dezenfekte eder. Yoğurt ise nemlendirir. Kuru cildi önlerken cildinizin yağ dengesini korur. Haftada bir kez yapmak yeterli olacaktır.

Bir başka doğal metodumuz elma sirkesi;

Siyah noktaları evinizde kolaylıkla yok edebilirsiniz. Siyah noktalar için çözüm yöntemlerinden biri de su ile karıştıracağınız elma sirkesini yüzünüze sürün ve bol su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşatır. Aynı zamanda siyah noktanın oluşmasına yol açan mikropları öldürür. Siyah noktalardan kurtulmanın bir diğer yolu doğal olan yulaf ezmesi maskesidir.

siyah-noktalardan-kurtulmak-icin-cozumler-2

Yulaf ezmesi maskesi ile siyah noktalardan kurtulurken cildinizin derinlenmesine temizlenmesini sağlamış olacaksınız. Yulaf ezmesi maskesi cildinizin içinde dolaşan pislikleri yok eder ve cildin yağlanmasını da önler. Bu nedenle kuru ciltler tarafından fazla kullanılmaması önerilir.

Siyah noktalarınızı kapatmak yerine onları temizlemeye çalışın. Doğal metodlar tabiki her zaman işe yarayacaktır. Ancak yaramadığı zamanlarda uzman bir kişiye başvurmanız gerekecektir. Uzman doktorunuzun vereceği ürünle siyah nokta oluşumunu engellemeniz gerekiyor. Oluşmaması için en büyük etken burada sizsiniz. Sabah akşam cildinizi temiz tutarak siyah nokta oluşumunu önleyebilirsiniz. Temizleme işlemini temizleme sütü ve tonikle temizlemeye çalışın. Sabun ile yıkama işleminiz sonuç vermeyebilir.

PAYLAŞ
Önceki yazıPayet ve Kürk Aşkına!
Sonraki yazıÇocuklarımızın Okul Başarısı
724Kadın.com sitesi yöneticileri tarafından kullanılan hesaptır. Siz de yazar olup bu bölümde kendi isminizi görmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here