Anasayfa Blog Şık Geceler

Şık Geceler

1110
4
PAYLAŞ

En son, evlilik yıldönümümüzde giymek için şık bir gece elbisesi almak istediğimde, fiyat etiketini görünce şaşkınlığımı gizlemem bir hayli zor olmuştu.Destelerle para ödemeden, günlük giyerim diye alınan kıyafetleri de özel günlerde kullanılabilir hale getirmek imkansız değil.

IMG_1639Yukarıda gördüğünüz resimdeki omuz kısmında uygulanan taşlı detayları,uygulamak istediğiniz kıyafetinize uygun bir kumaşın üzerine siz de dikebilirsiniz. Takı malzemesi satış yerlerinde bolca bulunan boncuk, payet ve parlak taşlar zaten delikli oldukları için,dikişleri zor değildir. Hatta bunların yapıştırılabilir olanları da mevcut. Burada önemli olan uyumlu renktekileri bir arada kullanmak. Lame, dore, siyah, beyaz her ne kadar birbirine zıt gibi görünse de, parlak taşlı uygulamalarda birbirini bütünler ve öne çıkarır.

IMG_1637‘Ben taş işlemeyle uğraşamam’ diyenler için; büyük kumaşçılarda bulabilecekleri Fransız güpürler çok uygundur. Üzeri boncuk ya da taş işlemeli dantellerden oluşan Fransız güpürünü istediğiniz modelde kesip, kenarda kalan boncukları iğne iplikle sabitlerseniz kıyafetlerinizin üzerine kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Üstteki resimde görünen beyaz bluzda uygulandığı gibi.

IMG_1638‘Ben hiç zahmete girmeyeyim,zamanım yok’ mu diyorsunuz. O zaman benim size önerim çekmecenizde bulunan yoğun taş süslemeli, renkli boncuklu kolyelerinizi kullanmanız. Bu kolyeler aynı zamanda göğüs dekoltesi fazla açık kıyafetlerinizde bir nevi kapatıcı unsur görevi görür. Burada dikkat etmeniz gereken ise kullandığımız kolyedeki renk grubunun kıyafetinizde de yer alması.

Bu kadar basit ayrıntılarla hem kıyafetleriniz daha gösterişli olacak, hem de her özel günde ‘acaba ne giysem’ diye düşünmenize, mağaza mağaza dolaşmanıza hiç gerek kalmayacak. Mutlu,parıltılılı, şık geceler dileğiyle,

Sevgiyle kalın…

4 YORUM

  1. Özellikle ilk iki tasarım çok hoş gözüküyor :) Bu taşlardan bulup ben de dikmeyi denicem bakalım nasıl olucak.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here