PAYLAŞ

Eyvah 14 Şubat yaklaşıyor…
sevgililer-gunu
Sevgililer günü her zaman ilişkide kriz konusu olmuştur. Sanırım biz kadınlar özel günlere biraz fazlaca düşkünüz. Erkeklerin bu kadar ince yaratılmadıklarını kabullenmeye çalışsak da içimizde ki kadınsal güdüler buna pek izin vermez.

Çiftlerin yapmaktan hoşlandığı aktiviteler değişiklik gösterebilir. Herkes özel günler deyince mum ışığında baş başa yemek hayal edecek değil. Mutlaka farklı fikirler sunulacaktır. En kritik durum da burada yaşanıyor. Kadınların çoğu güzel hediyeler ve elinde kocaman gül demetiyle sevgilisinin onu kapılarda karşılamasını beklerken , erkekler ise görevimi başarıyla tamamladım mı acaba düşüncesine girebilir. Burada önemli olan ikinizin de hoşlanabileceği ortak şeyler planlamaktadır. İki tarafında uyum gösterdiği anda mutluluk kaçınılmazdır.

Tabii bende sevgililer gününü sıradan bir günmüş gibi geçirme taraftarı değilim. Mutlaka özel bir şeyler planlanmalı. Eğer genellikle işi size bırakan bir sevgiliniz yada eşiniz varsa plan yapmak yine size düşecek. Şimdi gelelim sevgililer gününde neler yapılabilir. İşte bir kaç öneri…

1. Bir dünya klasiği ‘yemeğe çıkmak’

sevgililergunuyemegırest

14 şubat gerekçesiyle bir çok restoranda organizasyonlar düzenlenmekte. Konsept müzikler eşliğinde şık restoranınızda yemeğinizi yeyip, iki dirhem bir çekirdek gecenizi sonlandırabilirsiniz. Ama rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Hele ki İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız.

2. Misafirperver evde ağırlama

Sevgililer-Günü-Yemekkkev
Evliyseniz pek de değişik bir fikir olmayabilir. Ama yinede eşinizin hoşlanacağı yemekler yaparak, mumlarla masanızı aydınlatarak, slow müziklerle gecenizi özelleştirebilirsiniz. Sevgiliyseniz de evinize davet ederek kendi hazırlamış olduğunuz menüyü ikram etmeniz mutlaka hoşuna gidecektir.

3. Tatili kim sevmez

sevgililertatilEğer çalışan bir çiftseniz böyle günler bulunmaz nimet. Küçük tatiller ilişkiyi güçlendirir. Birlikte çıkacağınız tatiller size mutlaka iyi gelecektir. Hem yeni yerler keşfedebilir, hemde baş başa kalarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

4. Eğlenceli dışarı çıkma

sokakpartisiBiz baş başa kalmaktan pek hoşlanmıyoruz diyen çiftlerdenseniz tüm şehrin katıldığı sokak partilerini tercih edebilirsiniz. Müzik eşiliğinde birlikte dans edebilir , kalabalık bir şekilde sevgililer gününüzü kutlayabilirsiniz.

5.Vazgeçilmez film izleme

evdefilmBu tür özel günler için mutlaka romantik komedi yada aşk konulu filmler vizyona girecektir. Eğer hoşlanmıyorsanız da sevdiğiniz farklı bir filmi de tercih edebilirsiniz. Yada film izlemek için illa ki sinemaya gitmek zorunda değilsiniz. Evde de hoş bir sinema ortamı yaratıp gecenizi renklendirebilirsiniz. ;)

Daha birçok seçenek bulabilirsiniz bu güne özel. Ama ister evde, ister dışarıda , şık bir restoranda nerede olursanız olun mutlaka özenli ve şık olmaya dikkat edin. Unutmayın kendinize ne kadar özen gösterirseniz o kadar özen görürsünüz.

Sevgiyle kalın…

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here