Anasayfa Moda Kendin Yap Sevgililer Günü için Hediye Paketleme Fikirleri

Sevgililer Günü için Hediye Paketleme Fikirleri

1335
0
PAYLAŞ

“Sevgililer gününe çok kısa bir süre kaldı. Kimimiz” Amaan canım biz öyle şeyler kutlamıyoruz” derken, kimimiz “Ayy biz hiç atlamayız böyle günleri” diyor. siz hangi taraftansınız bilmiyorum ama ben bu günleri atlamama taraftarıyım çünkü küçük heyecanlar hem aranın sıcak tutulmasına yardımcı oluyor hem de  hediye arayışıydı, kıyafet seçimiydi derken bir süre bizi oyalıyor.

Onun için en güzel hediyeyi saatlerce arayıp “tam da istediğim gibi” deyip hediyeyi aldıysanız rahatsınız diyemeyeceğim. İş sadece hediyeyi almakla bitmiyor aldığınız hediyeyi sıradan bir hediye paketi ile kapladıysanız hiç kusura bakmayın ama karşı taraftan harika bir dönüt beklemeye hakkınız yok. Hele markaların, mağazaların kendi  isminin basılı olduğu karton kutulara koyduysanız hediyeyi, bence hiç şansınız yok.

Şahsi fikrim hediyeyi seçmek için harcanan süre kadar hediyeyi paketlemek için harcanan emeğinde önemli olduğu yönünde. Ben aldığım hediyeleri her zaman en güzel şekilde sunmaya çalışırım. Elimden gelenin en iyisini yapar, sadece hediyeyi aramak için değil onu cazibeli bir şekilde sunup daha ilk dakikadan şaşırtmak isterim.

Şimdi bana ” benim o tip yeteneklerim yok ki” demeyin. Önemli olan mükemmel görünmesi değil önemli olan hediye paketini de kişiselleştirmeniz, kendinizden bir şeyler katmanız ve onun için özenip zaman harcamanız.

Hala hediyelerinizi paketlemediyseniz ve ya mevcut hediye paketinizi beğenmediyseniz sizlerle kendi yaptığım paketin resimlerini ve nasıl yapılacağını paylaşmak istiyorum.

Processed with Moldiv

Yukarıda görmüş olduğunuz resimde bir kutu içerisinde koyduğum hediyemi gömlek şeklinde kapladım.

ihtiyacınız olan malzemeler

  1. Hediyenizin sığacağı boyutta bir kutu
  2. Kırtasiyelerden fon kartonu olarak satın alabileceğiniz kartonlar (Ekru ve Siyah)
  3. Yapıştırıcı (çift taraflı bant ve ya normal bant)
  4. Makas
  5. Cama yazar kalem

Kutuyu kapladıktan sonra yaka için düz bir şerit kesin ve iki ucunu birleştirin bu sizin yakanız olacak. Daha sonra kare bir kağıdı (şeridin genişliğinden biraz daha küçük olmalı) kesin ve üzerine sanki etiketmiş gibi yazmak istediğinizi yazın. Bir de altına şirinlik olsun diye beden etiketi hazırladım “M”.

Daha sonra yaka için hazırlanandan daha dar ve kısa iki şerit kesin bunlar manşetleriniz olacak. Manşetlere kalemle ilik görünümü çizin daha gerçekçi olacaktır. Daha sonra isterseniz üzerine gerçek düğme yapıştırabilirsiniz ben bunu kartondan yapmayı tercih ettim. Hepsini çift taraflı bant ile kutunun üst yüzüne yapıştırın. Ben bir de kravat yapmak istedim. Nasıl yapıldığına resimden bakabilirsiniz oldukça basit.

“Ben daha küçük bir kutuyla daha ciddi bir şeyler hazırlamak istiyorum” diyenlerdenseniz bir alternatifim daha var;

Processed with MoldivKutu bulamamış olabilirsiniz ve ya o an elinizde hediyenizin boyutuna uygun bir kutu olmayabilir. Bu durumda resimde görmüş olduğunuz gibi karton torba ile de kaplama yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler yine aynı.

Ben bu kez siyah karton üzerine üçgen şekilde kesilmiş bir gömlek şeridi  hazırladım. Aynı zamanda ceketin yakaları için de kaplamayı yaptığım siyah kartonu kullandım.  Yakayı ilk resimde gördüğünüz şekilde fakat daha küçük boyutta hazırladım. Yine ceket yakası ve kaplamanın yapıldığı kartondan papyon hazırladım. Siz isterseniz bu işlemi kurdela ve ya gerçek papyonla farklı renklerdeki karton ve ya materyallerle hazırlayabilirsiniz. Cep için de kare bir şekil kesilip yapıştırıldıktan sonra içerisine siyah kağıttan mendil yaptım. Son olarak  küçük siyah düğmeler yapıştırarak kaplama işlemin, tamamladım.

gift wrapping (1)

Sevgililer günü için kullanmak zorunda değilsiniz siz de babalar günü, doğum günü, yıl dönümü, yeni yıl gibi özel günler ve kutlamalar için kullanabilirsiniz. Kişiselleştirmek size kalmış.

Hediye paketini gördüğü andaki şaşkınlığı sizi gülümsetecektir.

Herkesin sevgililer günü kutlu olsun.

Hoşçakalın.

PAYLAŞ
Önceki yazıCesaret İsteyen Sanat: Sütyen Gösterme Modası
Sonraki yazıMercedes Benz Fashion Week & NYFW 2015
Merve
Merhaba, Ben Mervellous. Biyoloji bölümü mezunu, Biyomühendislik Bölümü doktora öğrencisiyim. Küçük yaşlarımdan beri modayı yakından takip etmekteyim. Çalıştığım alan her ne kadar modadan uzak görünse de tasarımın matematik ve mühendislik gerektirdiğini, doğadan ve canlılardan esinlendiğini düşünmekteyim. Bu yüzden sanat, moda ve bilimin iç içe ayrılamaz bir bütün olduğunu savunuyorum. Giydiklerime özen gösteriyor, düzenli spor yapıyor ve mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Sağlıklı yaşam, güzellik ve moda ile ilgili mercek altına aldıklarımı sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here