Anasayfa Öne Çıkanlar Senin Tırnak Şeklin Hangisi ?

Senin Tırnak Şeklin Hangisi ?

1637
0
PAYLAŞ

Senin Tırnak Şeklin HangisiManikür yaptırmaya gittiğimizde en çok duyduğumuz sorulardan biri “Nasıl şekil verelim ?”
Aslında tırnak şekline en çok giden hangisi ise o seçilmeli ancak biz kadınlar değişikliğe bayılırız, bu nedenle çeşitli tırnak süslerinin yanısıra tırnağımıza verdiğimiz ufacık bir değişiklik bile bizi mutlu eder.

Tırnak şekillerine gelince

Oval Tırnaklar : En çok tercih edilen tırnaklardan, yanları törpülendiği için kare tırnaklara kıyasla daha az dayanıklı. Kısa tırnaklara daha çok yakışıyor ve tırnağı olduğundan daha uzun gösteriyor.

Yuvarlak Tırnaklar : Ellerini işyerinde çok sık kullanan kadınların tercih ettiği tırnak şeklidir. Kısa ve bakımlı görüntü verir. Uzun parmaklar ve geniş eller için uygun olan bu tırnak şekli , Kare Tırnaklardan kolayca döndürülebilir.

Kare Tırnaklar : Her dönem popüler olan tırnak şeklidir. Tırnakların daha dayanıklı olmasını sağlar, ikiye ayrılma gibi bir sıkıntı ile karşlılaşılmaz. Uzun parmaklara ve geniş tırnak yüzeyi olan tırnaklara daha çok yakışan tırnak tipidir.

Kare Oval Tırnaklar : Oval ve Kare Tırnağın birleşimi olan Tırnak Şeklidir. Kare Tırnaklar gibi dayanıklı ve geniş tırnak yüzeyi olanların tercihidir. Uzun parmaklıların yanısıra kısa parmaklılar da tercih edebilir.

Badem Tırnaklar : Tırnakları uzun gösteren bir tırnak şeklidir. Kışın bordo ve koyu renklerle kullanımı tercih edilmelidir. Özellikle kısa parmaklara feminen bir hava katar.

Stiletto Tırnaklar : Bu yazıya ilham olan tırnak şeklidir : ) Kullanımı oldukça zor, kırılma ihtimali oldukça yüksek tırnaklardır. Oje sürmeden önce mutlaka tırnak sertleştirici kullanılmalıdır.
Rihanna ve Adele’in tercih ettiği tırnak stilidir.

Peki Senin Tırnak Şeklin Hangisi ?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here