Anasayfa Moda Saçlar Sarışın Olmayı Seviyoruz

Sarışın Olmayı Seviyoruz

2268
6
PAYLAŞ

Sarışın olmayı hep sevdik, ama bazılarımız buna cesaret edemedi ya da etse bile gözü alışamadı hemen eski rengine döndü. Doğuştan esmer olsak da bana göre herkese gidebilecek bir sarı saç tonu vardır. Ama tavsiyem ilk boyattığınızda ne kadar yakışırsa yakışsın belli bir süre geçmeden alışmanız zor olacaktır.

Sarışın olmak isteyip de cesaret edemeyenlere tavsiyem saçınızı göz renginizden üç ya da dört ton daha açık yapabilirsiniz, gözler ile saç renginin uyumu en az ten ile uyumu kadar önemlidir. Ben siyah gözlüyüm diyorsanız da tavsiyem saçınızı en fazla çikolata kahvesine kadar açtırabilirsiniz.

Bal rengi ve ela gözlü, açık buğday tenli iseniz emin olun bal sarısı saçlar siyahtan çok daha iyi duracaktır sizde. Ben bal sarısı tonunu saçta çok severim. Sarının en asil tonudur,mitolojik tasvirlerdeki tanrıçaların, deniz kızlarının, meleklerin saçları hep bu renktir. Bence de Akdeniz kadınlarına en çok giden sarı tonu da budur. Bir tavsiyem daha var genelde gözlemlediğime göre ülkemizde küllü sarı tonları daha çok tercih ediliyor, ama bence altın yansımalı sarılar teni daha canlı ve taze gösteriyor. Küllü sarılar ise İskandinav kadınlarında iyi duruyor.

Ben çok sarı sevmem, gözüm zor alışıyor derseniz de bir kaç yıldır çok moda olan ombre denen saçın uçlarında yapılan üç dört tona kadar olan açma işlemi tarzını deneyebilirsiniz, sarışınlığa daha yumuşak bir geçis olacağından gözünüzün alışması daha kolay olacaktır.

Sonuç olarak zevk sizin platin sarıdan başlayıp, altın sarısı, bal sarısı, küllü sarı ve hatta çilek sarısına kadar geniş olan renk skalasından size uyan bir tanesi mutlaka vardır.

6 YORUM

  1. Saç modellerini çok beğendim, kendime uygun bir ton bulduğumda ben de sarışınlığı denemek istiyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here