Anasayfa Dekorasyon Sar, Sarmala, Isıt Beni “El İşi Battaniye”

Sar, Sarmala, Isıt Beni “El İşi Battaniye”

654
0
PAYLAŞ

Gerçekte nefes almadan çalışıyorken, tüm günümü bir battaniyenin altında geçirmek, kitabımı okurken kahvemi yudumlamak istediğimde başladı her şey.

orgu-2

Aklıma koymamla beraber, kendime milyonlarca yumak alıp örgü örmeye başladım bile.

Yine aynı döneme denk gelen “Mucizeler Dükkanı” isimli kitabımı okuyordum, orada bebek battaniyesi örüyorlardı, aynı dönemde bir çok örgü fotoğrafı gözüme ilişmeye başlamıştı, hemen bu furyaya katılıp iki şapka da biz örelim diye çıktım yola, başladım ve bitirdim.

Son zamanların en sevilen etkinliklerinden olan örgülere bakınca insanın hep daha fazlasını yapası geliyor, örmek, ördüklerini giymek, hediye etmek istiyor insan, sürekli bir ufuk genişlemesi, yeni modeller türetme çabası var dört bir yanımızda.

orgu-4

Özellikle kış ayları bu tip faaliyetler için birebir. Hem keyifli, hem dinlendirici, hem de sinir stres atıcı özelliğe sahip olan bu faaliyeti gerçekleştirirken; aklıma kocaman bir battaniye örmek geldi, başladım internette araştırmalar yapmaya.

orgu-6

Bulduğum bu fotoğraflara hayran oldum, yapmayı da çok isterdim, ama buralarda bu denli kalın ipler bulmak pek de kolay görünmüyor. Şimdilik atkı ile devam edeyim, gelecek günlerde ipi katlayıp bunlardan da uygulamam söz konusu olabilir diye düşünüyorum :)

orgu-7

İplerin güzelliğine, tokluğuna ve renklerine hayran kaldım. Tek korkum, acaba yumuşacık görünümlü bu ipler kolay tüylenir mi?

orgu-8

Üstelik tüm bu battaniyeleri şiş kullanmadan ellerimizle de örebiliriz. İp çok kalın olduğu için hızlıca bitecektir. Yanımıza ağırkanlı birisi yanaşmaz, elimizi yavaşlatmazsa tabi!

orgu-9

Hatta daha da ileri gidip yatak örtüsü yapabilir, kaydırmaz ile destekleyerek çocuk odası için halı ya da kendimiz için okuma örtüsü olarak kullanabiliriz bu güzellikleri.

orgu-10

Örgü tekniğini iyice geliştirip yuvarlak halı yapmaya da başladık mı, tamamdır bu iş :)

orgu-11

Sıcaık bir kış ve bol keyifli günler dilerim.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here