Anasayfa Blog Sanırım Biz “Ekoselendik”!

Sanırım Biz “Ekoselendik”!

191
1
PAYLAŞ

Kışın kapıya dayanmasıyla ekoseler de ortaya çıktı ki geçmişten bugüne her zaman kullanılan bir desen ekose. Özellikle 80′ li yılların punk döneminde ekosenin de hakkı verilmiş. Bunu annelerimizin gardırobundan anlamak da bir derece mümkün.

90′ lı yıllarda da moda tasarımcısı Vivienne Westwood ekoseyi kullanınca inanılmaz bir moda akımı olmuş. Onun bu kullanımı kadın ve erkek modasını önemli ölçüde etkilemiş. Peki mevsimi ne derseniz ?

Bana hep kışı hatırlatıyor o ayrı. Bunun en büyük nedeni de o çok sevdiğim, her gördüğümde almak istediğim oduncu gömleklere ve şallara uygulanması. Daha bir hayran ediyor kendine. Oduncu gömleklerde içine basic bir t-shirt ve aksesuar olarak da kolye kullanımıyla güzel ve şık görüntü ortaya çıkartıyor. Özellikle basic t-shirtleri bu gömleklerle ayrı düşünemiyorum bile. Bu kullanımı için sadece ufak bir örnek tabi.

Ekosenin kullanıldığı hemen her şekle bayılan bir ekose sever olarak beğendiklerimi de paylaşıcam sizlerle. 2014-2015 modasına baktığımızda da her yerde ve her renkte görüyoruz kendisini. Bu da büyük bir tehlike demek severleri için :) iyi ki İşkoç klanları ekose desenini kullanmışlar da moda dünyasına girmiş dedirtiyor insana.

1 YORUM

  1. Benim favorim ekose gömlekler. Eteklerde de çok hoş duruyor :) Güzel paylaşımlarınızın devamını heyecanla bekliyorum Ecem’cim :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here