Anasayfa Dekorasyon Salonlarımıza Gelen Şıngırtı!

Salonlarımıza Gelen Şıngırtı!

844
2
PAYLAŞ

Merhaba Şıngır Mıngır Sevenler,

Evlerimize, salonlarımıza yeniden eski renkleri ve ışıltıları getirmeye başladık gibi sanki, öyleyse gelsin allı, güllü, dallı desenler, şıngır mıngır avizeler.

Eskiden anneannemin evinde şıngırtılı avizelerden vardı, altında beklerdik bir taşı düşse de kendimize aksesuar yapsak ondan diye. Bir de temizlik günlerinde her bir teker teker temizlenir, tozu alınır, parlatırıldı.

O zamanlar pek de sevmezdik bu kadar yoğun taşlı avizeleri ve zamanla evlerin şekli şemali değişti. Tasarımlar daha moderne doğru giderken ani bir fren ve U dönüşü ile geri dönüş başladı.

Modernize edilmiş avizelerin yanına eski model şıngırtılı avizelerden de bolca eklendi şimdilerde. Tabi eskisinden daha modern malzemeler kullanılarak ve daha fazla geliştirilerek.

Şimdi baktığımda kristal yerine daha çok zincir, şişe ve boncuklar kullanıldığını görüyorum. Tasarımlar geliştirilmiş, modernize edilmiş, rustik havası katılmış ve yeniden çıkmış ortaya.

Ne yalan söyleyeyim, bazen eskiyi özlüyorum. Akşam olup ışıklar yanınca yeni bir oyun çıkardı bize, avizenin her taşından ayrı bir renk, ayrı bir desen yayılırdı etrafa, onu seyrederken mutlu olurduk.

Kristal parlaklığında, hayallerinizin de gerçekleşeceği güzel günler dilerim.

2 YORUM

  1. bizde avize yoktu gaz lambası var. şimdi onlar süs eşyası oldu .elektrik daha köye gelmemişti. lambanın etrafında toplanırdık. sobanın gözünde patates pişerdi. o zamanlar dünya köydü bizim için. sonra köyün ortasına elektirik direği ve direğin tepesınde lamba. ilk yanınca çok mutlu olmuşuk. alkışş alkış :). hele köy öğrtmenin evine televizon gelince hiç sormayın. içerisi dolu biz camdan izlerdik :)
    bizim avizemiz Gaz Lamsasıydı.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here