Anasayfa Blog Sağlıklı Saçlar İçin

Sağlıklı Saçlar İçin

236
0
PAYLAŞ

sağlıklı- saçlar

Sağlıklı saçlar için;

Sevgili kızlar; bizim için önemli bir o kadarda bakımını özenle yapmamız gereken saçlarımızdan bahsetmek istiyorum. Ben saçları çiçeğe benzetiyorum onunla ne kadar ilgilenir, suyunu ne kadar verirsen o da çabuk büyür ve güzelleşir.
Günlük yaşantımız gereği saçlarımızı birçok işleme maruz bırakmak zorunda kalıyoruz, e haliyle bize imdat! Diye bağırıp duruyorlar. Biz bunu duymasak bile dökülmesiyle, yıpranmasıyla anlıyoruz. Peki ne yapmalıyız? Yok mu onu kurtarmak için bir yol?
Evet kızlar bu yazımda bir yoldan bahsedeceğim size.Şimdi mutafağınıza gidin ve dolabınızdan sarımsağı alın.Evet sarımsak tabi! Kokar demeyin alın onu! Saf zeytinyağı içine iki üç diş koyup çalkalayın. Neden ikisi?
Şöyle anlatayım; Sarımsak içindeki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle saçın dökülmesini engellerken aynı zamanda çoğalarak gürleşmesini sağlıyor. Onun yakıcı etkisini azaltmak için ise zeytinyağı kullanıyoruz.
Nasıl kullanıyoruz; Temiz saça ilk başlarda 2 günde 1 daha sonra ise güzel sonuç aldığınızda haftada 1 kullanarak istediğiniz parlak, gür ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.
sağlıklı - saçlar - 1
Ben 7 yıl önce tanıştım bu mucizeyle ve hala kullanmaktayım kızlar. Başımıza bez yada saçımızı kapatacak herhangi bir şeyle en az 2 saat bekletip sonra doğal şampuanımız ile saçlarımızı yıkayıp otacinin çok sevdiğim argan yağı maskesini saç uçlarınızda 2 dk bekletip duruluyoruz. Benim yağlı bir saç tipim olduğu için saç uçlarıma sürüyorum böylelikle saçımın kolay taranmasına yardımcı oluyor.
sağlıklı - saçlar - 2
Benim rutin saç bakımı için kullandığım sır bu kızlar. Ama dipnot olarak sağlıklı saçımız olsun istiyorsak öncelikle saçımızı yakan aletlerden zarar veren ürünlerden uzak durmalıyız kızlar. Ve unutmayın saçlarınıza ne kadar özen gösterirseniz karşılığını o kadar alırsınız. :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here