Anasayfa Moda Kombinler Sadeleşmenin Mutluluğu!

Sadeleşmenin Mutluluğu!

762
4
PAYLAŞ

normcore-1Hepimiz biliyoruz ki moda dediğimiz şey gelip geçiyor. Hızlı tüketime yönlendiren şeyin kendisi de aynı hızda tüketiliyor. Artık hepimiz bıkmış olacağız ki bütün bu akımlara tepki olarak doğan bir akımın içindeyiz son 7-8 aydır. Akım demek doğru mu bilmiyorum ama bence moda akımlarına karşı doğan bir akım “Normcore”. Normal ve hardcore kelimelerinin birleşiminden oluşan normcore; marka logolarından uzak, sadeliği hatırlatan, stil yaratma çabası olmayan detaysız bir akım.

normcore-1-2

90’lar geri mi dönüyor acaba dedirten bu akım “Sen kimselere bakma canın ne istiyorsa onu giy!” diyor. Blazer bir ceketin altına sneakers mı giymek istiyorsun? Giy! Ya da seçtiğin şık parçalara rağmen kombinini terlikle mi tamamlamak istiyorsun? Yap! İşte tam bu esnada akımın avantajı kendinden söz ettiriyor ki o da herkesin kendi tarzını yaratabiliyor olması. Güzel veya değil, yarattığınız şey size özel oluyor.

normcore-2Bana kalırsa hepimizin ihtiyacı olan şey buydu. Giy çık kombinler, annelerimizin eski kot pantolonları, gömlekleri, kazakları ve bizi içinde rahat ettirecek her şey… İşte budur!

Kendi adıma şunu söylemeliyim ki salaş olma hali benim en sevdiğim tarz. Üzerimde basic beyaz bir tişört, kot pantolon ve spor ayakkabılarım varsa o gün benim için rahat hissettiğim bir gün oluyor.

normcore-3normcore-4Peki bu tarzı yakalamanız için neler giymelisiniz?

Basit parçaları üst üste topladığınızda halloluyor her şey:) Basic tişört ve yüksel bel kot pantolonlar, salaş bir kazak, vintage kokusu olan bir gömlek ya da anne kazakları, paltoları ve spor ayakkabı-terlik ikilisi bize oldukça yardımcı olacaktır. Renk seçimlerinde ise sade tonlar kullanılıyor. O yüzden grinin harika tonları, beyaz,mavi, bej ve kahverengi tonları sizi sade, aynı zamanda taze gösterecektir.

normcore-5

 

Rüküş diyenler olacaktır bu tarz için ama ne yalan söyleyeyim ben çok seviyorum “Modasız Moda”yı :)

Sevgiler…

4 YORUM

  1. Her moda akimini takip etmemiz mumkun degil fakat normcore hem gunluk hem de farkli bir tarz bnim cok ilgimi cekti böyle guzel bir konuya yer verdiginiz icin tesekkurler cok bilgilendirici bir yazi olmus:)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here