Anasayfa Moda Saçlar Saçlarda Yeni Moda: Piksel

Saçlarda Yeni Moda: Piksel

640
0
PAYLAŞ

Bugünki yazımda size yeni bir akımdan bahsetmek istiyorum. Saçları piksel boyatmak. Peki nerden çıktı bu piksel boyatma?Madrid’de bulunan X- Pression isimli kuaför oldukça ilginç bir çalışmaya imza atmış. Müşterilerinin saçını klasik şekilde boyamak yerine piksel piksel boyamayı tercih etmiş. Ve bu öyle bir tutmuş ki şimdiden onlarca kişi saçlarını piksel şeklinde boyamayı tercih etmiş durumda.

Pixel-Hair-Colour-Trend-Pictures

Çok ilginç ama bir o kadar da farklı duran bu akım ülkemizde ne kadar tercih edilir tahmin etmek güç. Dahası bunu yapabilecek kuaförler kimler?Piksel-saç-modeli

Piksel saç stili geometrik desenlerle saçların farklı renklere benzenmesinden oluşuyor. Saçlarınızı artık bir tablo gibi kullanabilecek istediğiniz şekli ve modeli verebileceksiniz.

2543B5DE00000578-2936085-image-a-10_1422874834501

Günümüzde oldukça yenilikçi bir havası olan piksel saçlar tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ombre saçların o muhteşem yumuşak renk geçişlerinin pabucu dama atıldı. Piksel saç motifleri iddialı bir görünümden ziyade, eğlenceli bir stili de açığa çıkarıyor.

5293baa79b3bf005e159a813a9b8f49c

Piksel renklerle pastel tonların saç renklerinde bir evrimi de beraberinde getireceğini bariz. Ve böylelikle saçlarda hem pastel tonların kullanımı artacak hem de sokaklarda dönüp dönüp bakmak durumunda kaldığımız piksel saçlı kadınlar görmek çok da zor olmayacak.

pixelated.hair

1970’li yılların video oyunlarındaki görüntüyü anımsatan piksel saçlar, heyecan verici bir renk yelpazesinden oluşuyor. Saç tebeşirlerinin günümüz sokak stillerinde artık oldukça rağbet görmesinden sonra artık bu durum biraz daha kalıcılaştırılacağa benziyor.

891bc0e45e0849a552d0ba70b9f8ec5e

Piksel saç maceracı bir stilinde ışığını yansıtıyor. Pembeden mora, yeşilden turuncuya ve birçok tonun saçlardaki keskin geçişleri pikselli bir görünümü oluşturuyor. Piksel motifinin düzgün bir şekilde yansıtılması içinde saçların düz olması gerekiyor. Kıvırcık saçlarda hoş durmuyor açıkcası.

pixel-6

Piksel görünümü tabii ki sadece neon renklerle veya pastel tonlarla yapılmıyor. Doğal tonlarla da geçişlerin keskinliği yansıtılabiliyor. Evde saç boyama teknikleri için biraz daha zorlu olan bu uygulama için bir profesyonelden yardım almak çok daha doğru olacaktır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here