Anasayfa Güzellik Saç Kabarması Nasıl Önlenir?

Saç Kabarması Nasıl Önlenir?

725
0
PAYLAŞ

Günlük hayatta hem erkeğin hem kadının en büyük sorunlarından biri saçın elektriklenmesi ve kabarmasıdır. Bunun başlıca sebebi nemdir. Bu sorunu yaşayanlar öncelikle bol bol su içmeli, saçlar da dahil olmak üzere tüm vücudun su ihtiyacını karşılamalıdır.

Başta gelen bir diğer sebep ise vitamin eksikliğidir. Saçın dökülmesi, kırılması, kabarması iyi beslenmeme sonucu oluşur. Bu yüzden yediklerimize dikkat etmeli, vitamin ve mineral değerinden zengin yiyecekler tüketmeliyiz.sac kabarması1

Saçları sıcak suyla asla yıkamamalıyız. Sıcak su; saçınızda nem kaybı olmasına yol açar, yıpratır. Saçları olabildiğince ılık suyla yıkamalı, nem kaybını azaltmalıyız. Aynı şekilde saçı her gün yıkamak, saçın kendi yağını arındıracağı için beslenemez ve bu yüzden kurur. Eğer saçınızı her gün yıkamayı tercih ediyorsanız bunu yavaşça 1 gün arayla, bir süre sonra 2 gün arayla -en fazla 3 gün- yıkayarak saçınızın fazla yağlanmasını da kontrol altına alabilirsiniz. Eğer saçınızı bir anda 3 gün sonra yıkarsanız her gün yıkanmaya alışmış saç fazla yağlanacaktır.

saç kabarması nasıl önlenir3Saça nem vermek, yumuşatmak için saç kremleri veya saç serumları en büyük yardımcınız olabilir. Bunlar saça nem vereceği için elektriklenmeyi ve kabarmayı önler.

Yıkamadan sonra saçı nemliyken taramalıyız. Saçı kuruyken taramak saçı yıpratır ve kabartır.

Son olarak saçınıza haftada 1-2 gün olacak şekilde nem takviyesi bakımı yapabilirsiniz. Zeytinyağı, hint yağı, badem yağı, organik hindistan cevizi yağı gibi yağlarla saçlarınıza bakım yapabilir, sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.saç kabarması nasıl önlenir2

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here