Anasayfa Astroloji Rüyalarımızdaki Renkler Ne Anlama Gelir?

Rüyalarımızdaki Renkler Ne Anlama Gelir?

1296
2
PAYLAŞ

rüyalar-renkler-anlamları

Herkese merhabalar, size rüyalardan bahsetmek istiyorum. Bazen çok güzel rüyalar görürüz uyandığımızda bile devam etsin diye hemen uyumaya çalışırız bazen de kötü rüyalar dediğimiz kabuslar görürüz. Bu rüyalarda gördüğümüz renklerinde her birinin bir anlamı var. Peki bunu biliyor muydunuz? Mesela yoğun olarak gördüğünüz yeşil rengin bir anlamı var. Hadi gelin renklerin anlamını öğrenelim.

SARI RENKrüyalar-anlamı-sarı Hem olumlu hem de olumsuz manalara sahiptir. Güzel bir rüyada görülen sarı renk; mutluluk, uyum ve bilgelik demektir. Kabusun içinde görülen sarı renk ise; ihanet, korkaklık, yetersizlik veya karar vermede güçlük demektir. Soluk sarı renk ise; herhangi bir durum karşısında cesaret kaybını, bazen de büyük kayıpları simgeler. Parlak sarı yada altın rengi de; zenginlik, manevi ödül ve kendini geliştirme anlamına geliyor. Azimli ve kolay kolay boyun eğmeyen biri olduğunuzu göstermektedir.

MAVİ RENKrüya-mavi-renk-anlamı Enerji, hayal gücü ve sezgileri temsil eden renktir. Bilgelik, sonsuzluk, cennet, huzur, bağlılık, sadakat kelimelerini ifade etmekte olup kaçma, uzaklaşma arzusu duyuyor olabileceğiniz anlamına da geliyor. Mavi renk, zihin açıklığınızı ifade ediyor ve geleceğe umutla baktığınızıda gösteriyor. Bu renk birlikte görüldüğü şekle ve cisme göre kişinin dinginliğe, huzura ve sükunete olan ihtiyacını ve aidiyet duygusunu simgeler. Rüyanızda giydiğiniz açık mavi renkteki elbise, pratik yönünüzü temsil ediyor, meşguliyetinizi ifade ediyor.

YEŞİL RENKrüyalar-yeşil-renk-anlamı Sağlık, gelişme, büyüme, şifa, umut, canlılık, huzur ve barışı işaret eder. Rüyalardaki yeşil renk; üzerinde yoğunlaştığınız konularda mevcut çalışmanıza aynen devam etmenizi ifade eder. Koyu yeşil ise; aldatma, hile, kıskançlık, deneyimsizlik, güçsüzlük anlamına gelir.

MOR (EFLATUN/LEYLAK) RENKrüyamızdaki-renk-mor Leylak rengi olumsuz düşüncelerden arınmanız, hayata daha sıcak bakmanız gerektiğini anlatıyor. Mor renk, hastalıklardan kurtulma, iyileşmek, sevgiyle yaklaşma, şefkat ve merhamet konularını ifade eder. Mor; adalet ve refahın habercisidir. Kişinin gerçek hayattaki durumuna istinaden özgüveni sağlama, yakın bir dost arayışında olma veya sezgisel anlayışta artış veya eksikliğe yorumlanır. Bu renk; hayat gücünün, yaşam sevgisinin, sezgilerin, seyahatlerin ve yeni haberlerin işaretidir.

KAHVERENGİrüya-anlamı-kahverengiDuygu, heyecan ve kişisel değişim anlamına gelir. Kişinin içinde bulunduğu hayat şartlarına ve ruhsal durumuna göre fiziksel konfor arayışı veya dünyevi zevkleri reddetme arzusu olarak yorumlanır. Bu renk; keyfi, iç huzuru ve muhafakazarlığı, aynı zamanda toprağı ve bağlılğı ifade eder. Kestane rengi de; cesaret, yiğitlik, kahramanlık ve güç anlamını taşır.

KIRMIZI RENKrüyalar-anlamı-kırmızı Rüyada görülen kırmızı renk; enerji, kuvvet, tutku yoğunluğu, istek, azim, cesaret, şehveti, yaşama arzusunu ve öfkeyi temsil eder. Büyük bir aşk yaşandığına da yorumlanabilir. Bordo renk; zenginlik, başarı ve refahı simgelemektedir.

PEMBE RENKrüya-renk-pembe-anlamı
Duyguları, aşkı, neşeyi, mutluluğu ve hayalleri temsil eden renktir. Kişinin özel hayatında biraz gizlilik gerektiren durumlar olduğuna veya romantic, büyülü ve şefkat dolu bir ilişki hayal ettiğine ya da böyle bir ilişkinin başlangıcında olduğuna yorumlanır. Bu rengi sevmiyorsanız kendi başınıza hareket etmeyi sevdiğiniz anlamına geliyor.

BEYAZ RENKrüyalar-anlamı-beyaz-renkSaflığı, mükemmelliği, haysiyeti, masumiyeti, temizliği, farkındalığı ve hayata dair yepyeni başlangıçları temsil eder. Rüyada görülen beyaz rengin yoğunluğu, o kişinin iç huzura ihtiyaç duyduğunu da gösterebilir.

SİYAH RENKrüyamızdaki-siyah-anlamı_ Tehlike, gizem, karanlık, ölüm, yas, reddedilme, nefret ve kini simgeliyor. Kaynağı bilinmeyen bir endişe halinin, korkuların ve kabul edilmeyen durumların göstergesidir. Siyah ölümü çağrıştıran bir renk olmasına rağmen yeniden doğumu da işaret eder. Gerçek hayatta dediğimiz bir kapının kapanmasıyla başka bir kapı açılır, bir başlangıç olarak da tabir edilir.

TURUNCU RENKrüya-renk-anlam-turuncuSağlık, enerji, olağanüstü güç ve mantık anlamına gelir. Çevreyle kurulan sıkı iletişimin, daha sosyal bir hayat isteğinin, kişinin kendinde memnun olmadığı yanları değiştirme arzusunun yansımasıdır. Yeni ilgi alanlarına ihtiyaç duyduğunuzu da ifade ediyor demektir.

Siz ne düşünüyorsunuz bu renklerin anlamı hakkında?

PAYLAŞ
Önceki yazıTarzınızı Ear Cuff İle Tamamlayın!
Sonraki yazıRihanna Stili: Seksi Bir Gangster
Eda Dengiz
Merhaba, ben Eda renklerden maviyi severim ki, saça da çok yakıştığını düşünüyorum. İlgi alanımda ise moda, makyaj vs. her kadının dikkatini çeken konular yer alıyor. Bence tarz modanın bir parçasıdır önemli olan modaya uyarak tarz olmaktır.

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here