Anasayfa Moda Gelinlikler Pronovias’tan Sade ve Zarif Gelinlik Modelleri

Pronovias’tan Sade ve Zarif Gelinlik Modelleri

1610
0
PAYLAŞ

Pronovias 1922 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde dantel ve ipek kumaşlar satan küçük bir aile işletmesi olarak kuruluyor. O dönem Katalan soyluları gelinliklerini burda diktiriyor. 1960’lı yıllara gelindiğinde markalaşan Pronovias 80’li yıllarda Dünya’ya açılıyor. Kuruluşunun 50. yılında Dünya gelinlik piyasasının lideri haline gelen Pronovias Türkiye’de de gelinlik denince akla ilk gelen markalardan. Moda evlerine Pronovias’ın x modelini ya da y modelini istiyorum diye giden gelin adaylarının sayısı hiç de az değildir.

Benim Pronovias hayranlığım ise Türkiye’de hiçbir markada bulamayacağım zariflikte ve sadelikte modelleri Pronovias’ta bulabilmemden kaynaklanıyor. Çünkü bana göre bir gelinlik ne kadar sadeyse o kadar zariftir. Aşağıda Pronovias’ın sadeliği ve zarifliğiyle göz kamaştıran bir kaç modelini sizler için sıraladım. pronovias 1 pronovias 2 pronovias 3 pronovias 4 pronovias 5 pronovias 6

PAYLAŞ
Önceki yazıTek Parça Kombin: Jean Tulumlar
Sonraki yazıBu Sezon Çok Yakışıklıyız
Nihal Çizmecioğlu
Önce büyük bir tutkuyla uluslararası ilişkiler okudu. Sonra kendi gelinliğini ararken ünlü modacıların büyülü dünyasıyla tanıştı. Bu tanışma ona çocukken boş bulduğu her kağıda elbise tasarımlarını çizdiğini hatırlattı. Neden vazgeçtiğini hatırlamadığı tutkusunu yeniden canlandırmaya çalışan acemi bir modasever :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here