Anasayfa Moda Aksesuarlar Pırlantadan Artık Bıkmadık Mı?

Pırlantadan Artık Bıkmadık Mı?

385
0
PAYLAŞ

Doğal taşın büyüsü diye bir gerçek var artık. Sizce de süre gelmiş bir geleneğe dönüşmedi mi tek taş pırlanta ile evlenme teklifleri? İlişkilerde çiftler arasında anlamlı hediyeler ilişkiyi yaşayan her iki tarafında maneviyatını kuvvetlendiriyor, bu bilinen bir gerçek. Her doğumgününde bir erkeğe parfüm hediye etmekten daha özel bir şey varsa o da zevkine göre ve ona onu özel hissettiren bir hediye vermektir tabi. Ve tabi ki aynı şey biz bayanlar için de geçerli durumda.

Peki ya o zaman bu evlilik tekliflerinde kullanılan yüzük neden hep pırlanta?

Özel bir ilişki yaşıyorum eh biraz da doğanın mucizelerine inanıyorum diyorsanız erkek arkadaşınız bu doğal taşlardan yapılmış yüzüklere bir göz atmalı derim.

Örneğin sizlerle birkaç tane opal taşından yapılmış yüzük paylaşmak istiyorum.

Ayrıca opal taşından bahsetmek istiyorum.

Opal taşı etkisinden dolayı eskiden beri “Panzehir Taşı” veya barındırdığı renklerden dolayı” Gökkuşağı Taşı” olarak da adlandırılırmış.

İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip nadir bulunan taşlardan biri.

Güneş ışığını ve ısısını alıp tutan bir özelliğe sahip.Bu yüzden güneşten uzaklaştırılsa bile ılıman bir ısıyı muhafaza eder.

Gelelim inananlar için taşıdığı insana kattığı bazı özelliklere…

Hayatımızdaki evlenme gibi değişim süreçlerinde rahatlama, uyum sağlama ve kişiye gençlik gücü verir.

Tehlikeli durumlarda kişiye cesaret verir ve kişiyi kötü huylardan korur.

Negatif gücü emer,aşırı duygulanmayı önler.

Utangaçlığı azaltır.

Denge ve bütünlük sağlar.

İlham kaynağıdır, yaratıcılık yeteneğini artırır.

Tek taşmış, pırlantaymış, bak bakalm kaç karatmış? gibi şeylere takılmaktansa bu esrarengiz parçalar gelecek yıllarda bayanların dikkatini daha çok çekecek diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Olay maddiyat değil, maneviyat diyen bir kız arkadaşınız varsa ve farklılıklardan hoşlanıyorsa daha dikkatli olmalısınız derim.İlerki yıllarda torunlarınıza bırakabileceğiniz belkide birer aile geleneği olabilecek bu tasarımları seçmek size kalmış. Ayrıca birçok doğal taş mevcut ve hepsi ayrı bir anlam ve enerji içermekte iyi araştırın derim.

Güzel bir evlilik teklifi için yok ben almıyım pırlantadan vazgeçmem diyorsanız da kız arkadaşınız için hoş birer doğumgünü, sevgililer günü veyahut özel gün hediyesi olabilirler.

Mutlu Haftalar.

Sevgiyle, aşkla kalın.❤

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here