Anasayfa Moda Payet ve Kürk Aşkına!

Payet ve Kürk Aşkına!

772
2
PAYLAŞ

Merhabalar,

Moda tarihinde en sevdiğim ve en stil sahibi yıllar olduğunu düşünsemde hayır! Payet ve kürk derken 1920’lerden bahsetmiyorum :)

1920'ler

İlk etapta kulağa oldukça iddialı, kullanımı zor ve dikkat gerektiren parçalar gibi geliyor. Daha önceki yıllarda bayanların özellikle gece için ya da özel bir davete giderken tercih ettikleri bu parçalar artık günlük kullanımımız için de elverişli bir hale geldi.

Üstelik bu parçaları kullanırken göz yormamak ve çaba sarf etmemiş bir görünüm kazanmak mümkün. Bunun için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor

Benim içlerinde en sevdiğim ve severek kullandığım kürkler (sahte olanlar) ve payetli pantolonlar.

payetli-pantolon-modelleri-1

kürk-mont-modelleri-5

Bu parçaları günlük giyimde kullanırken bazı kurtarıcı parçalara ihtiyacımız bulunuyor.

Payetli bir pantolon tercih ederseniz kombin edeceğiniz diğer parçaları oldukça sade seçmelisiniz. Tüm parçaların iddialı olduğu bir seçimin göz yormaktan öteye geçme şansı pek yoktur. Payetli pantolonunuzu spor ayakkabı ya da asker botları ile kombine etmeyi deneyin derim, üst olarak mutlaka yine sade parçalar tercih edilmeli, basic bir t-shirt & blazer olursa şayet tadından yenmez hale gelebilir bir kombin elde etmiş olursunuz.

payetli-payetli-pantolon-modelleri-3

payetli-pantolon-modelleri-4

payetli-pantolon-modelleri-2

Soğuk kış günlerinde bizleri sıcacık tutacak ve artık hemen her yerde bir çok model ve renk çeşidi ile karşımıza çıkan kürk montları(sahte kürk) yine günlük kullanımda sportif bir hale dönüştürüp tercih edebiliriz. Ben de severek tercih ettiğim kürk montları (sahte olanları), günlük kullanımda daha ince üstler ile eşleştiriyorum, V yakalı basic bir t-shirt burada da imdadıma yetişiyor; altına ise jean ya da tayt bana yardımcı oluyor ve elbette spor ayakkabı, makosen yada asker botları :) Ancak yine sade ve düz kesimli merserize, gömlek ya da kazaklarla da kombine edebilirsiniz.

kürk-mont-kombinleri-1

kürk-mont-kombinleri-5

Fötr şapkalarla farklı bir hava katmak da mümkün :)

kürk-mont-kombinleri-3

kürk-mont-kombinleri-4 En önemli nokta tek bir parça üstüne dikkat çekerken günlük kullanıma uygun bir kombin elde etmek. Buna oranla çok hafif bir makyaj, belki takı kullanmadan ve doğal halde bırakılmış saçlarımız olması hem sade hem de şık bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Bir de anlaşılacağı gibi dolabımızın olmazsa olmaz parçaları arasında basic t-shirtler önemli yer tutuyor.

basic-tshirt-modelleri-1
Çaba sarf edilmemiş bir görüntü elde etmek, daha fazla çaba gerektirir. Minimal parçalarla nokta atışları yaparak stilimizi yansıtmamız yeteri kadar şık görünür :)

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here