Anasayfa Blog Paris Haute Coutre Moda Haftası

Paris Haute Coutre Moda Haftası

150
0
PAYLAŞ

LF-HC-FALL20152015-2016 Sonbahar/Kış Paris Haute Couture Moda Haftası, 5 Temmuz günü Ulyana Sergeenko defilesiyle başladı. Chanel’den İngiltere’den Paris’e transfer olan Ralph&Russo’ya markaların haute couture koleksiyonlarını tanıtacağı moda haftası birçok özel partiye de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

ULYANA SERGEENKO

Paris Haute Couture Moda Haftası’nın yükselen yıldızlarından Rus tasarımcı Ulyana Sergeenko, 2015-2016 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla bizleri geçmişe yolculuğa çıkarıyor. 1917 yılında Sovyet Rusya’nın dağılımından sonra değişime ayak uydurmaya çalışan Moskova’da yaşayan bir kadının hayatını anlatan tasarımcı, hazırladığı elbiselerde Noel süslemelerini akıllara getiren ayrıntılarla karşımıza çıkıyor. Yüksek korseler, anvelop elbiseler, romantik danteller, gecelikleri andıran elbiseler ile kürk ponponlar koleksiyonun ön plana çıkan ayrıntıları arasında.

 

LF-HC-FALL20152

ATELIER VERSACE

Donatella Versace uzun bir süreden sonra ilk defa bu kadar romantik bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Bebek pembesinden nane yeşiline, buz mavisinden lilaya renk skalasının en pastel tonlarının kullanıldığı defilede; Lara Stone, Karlie Kloss gibi modeller uçuşan elbiseleri ve bohem saç modelleriyle Coachella Festivali’nden Paris’e ışınlanmış gibi görünüyor. Asimetrik kesimler, şifon elbiseler ve bel gölgesinde dekolteler 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here