Anasayfa Haberler Otantik Takılar

Otantik Takılar

2400
0
PAYLAŞ

Otantik takıların tarihi çok eski çağlara gider. Ateşin bulunmasıyla birlikte insanlar bazı maddeleri keşfettikten sonra takı yapmaya başlamışlardır. İlk önce kolay şekil alabilen bakırdan ilkel de olsa güzel takılar yapmışlardır. Daha sonra gümüş ve altının bulunmasıyla teknolojinin gelişmesiyle de daha görselliği ön plana çıkan takılar yapmışlardır bayanların vazgeçemediği takılar birçok modelliyle onlara şıklık, zarafet, kıyafetlerini tamamlayan önemli aksesuarlar olmuştur.

Osmanlı döneminde gümüşe, altın ve de pırlantadan otantik takılar oldukça yapılmıştır Osmanlı otantik atkıları bazı padişahlar çok etkilenmiş yapımında mükemmel otantik takılar yapmışlardır. Osmanlı takılarda lale motifi, firuze adı verilen takılar özelliklede şuan gündem de olan Hürrem sultan otantik takılar oldukça moda olmuş ve yurt dışına da satışı yapılmaktadır.

Takılar diyince otantik olması dolayısıyla da Mardin gümüşçülüğü oldukça Türkiye için önemlidir. Özel gecelerinizde şıklığınız şıklık katacak modelleriyle kendinize hayran bıraktıracaksınız. Sadeliği seven bayanlar içinde modelleri oldukça fazladır. Taşların yoğunlukta olduğu ve rengârenk tasarımlarıyla size kıyafetle kolayca kombin yapma kolaylığı sağlayacaktır.

Rengârenk el takılarda son yıllarda bayanların vazgeçilmezi arasında olmuştur özellikle genç bayanların aksesuarları arasında olan renk çeşitliği ile zengin boncuklarla renkli iplerle her kıyafette kolayca uyum sağlamışlardır.

Boncuk kolyeler, tığ ile yapılan bileklikler kolyeler, yaka kolyeleri oldukça moda olan bir aksesuar olmuştur. Renk ve model zenginliği ile size ayrı bir hava katacaktır

PAYLAŞ
Önceki yazıAtma , Dönüştür!
Sonraki yazıDünden Bugüne ‘Hızma’
724Kadın.com sitesi yöneticileri tarafından kullanılan hesaptır. Siz de yazar olup bu bölümde kendi isminizi görmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here