Anasayfa Blog Ombre Akımı

Ombre Akımı

535
0
PAYLAŞ

Canım 7/24 kadın takipçileri, bugün sizinle ne zamandır hayatımızda olan ama çok fazla gün yüzüne çıkmayan fakat bu zamanlarda pek bir yükselişte olan ombre modasını konuşacağız. Sokak modasında, kırmızı halı ünlülerinde, defilelerde, moda günlerinde kısacası her an her yerde karşımıza çıkan bu saç stili uzman kuaförlerin de en çok beğenisi ve önerisinde, adeta tavan yapıyor. Sanki güzel bir tatil sonrası saçlarımız açılmış gibi duran ve saça yeni bir parlaklık kazandıran ombre, koyudan açığa, açıktan koyuya şeklinde yapılabiliyor.
ombre-akimi-1Ombreyi diğer türlerinden ayıran en önemli özelliği tabi ki doğal duruşu bir röfle ya da balyaj kendini doğallıktan uzak bir şekilde gösterirken ombre doğal ve güzel saçlara sahip olmanın en etkili yolu diyebilirim. Özellikle Kim Kardashian, Lauren Conrad, Blake Lively ve Sarah Jessica Parker bu modelden vazgeçemeyen isimlerden.
ombre-akimi-2Kendi saçlarımda da ombre olduğu için bu konuda uzun uzun konuşabilirim. Saçında sürekli bir değişiklik olmasını isteyip de boyatmaya cesaret edemeyenlerden, farklı ton saçlara aşık olup sadece o renge uzaktan bakanlardansanız sizde bendenmişsiniz. Sarı saça platonik aşk yaşayacak ama kökten değişikliğe gidemeyecek kadar korkak biriydim, kuaförüm sayesinde ombre ile tanıştım ve inanın çok memnunum. Niye derseniz, bi kere dip boyam geldi derdi yok, sonra yeni saçım yüzüme yakışmadı yok canım rengime gitmedi gibi bir sorun da yaşamadım, yeni gelin saçı gibi hiç olmadı gayet genç, alımlı ve tabi ki modern. Hele bir de uzun saçlarınız varsa o renk geçişleri bakanları adeta büyülüyor, çok kısa saçlarınız varsa size tavsiyem biraz uzamasını bekleyip öyle yaptırmanız. Diğer bir önerim ise eğer yaptırmaya karar verdiyseniz kuaförünüzü iyi seçmeniz, ombreyi bir sanat gibi düşünün sanatçı işini iyi yapmazsa sanat da yok olur gider. Renk geçişlerinin çok sert olmaması, saçınızın ana rengi ile ombreli kısmının bir şeritle ayrılmış gibi durmaması ve ana saçınıza yakışacak en iyi tonu yakalamak eşittir mükemmellik. Evde kendiniz de uygulayabilirsiniz tabi kendinize bu konuda güveniyorsanız Loreal’in Ombre serisi önerimdir. İlk defa boyayla karşı karşıyaysanız güzelim saçınızı heder etmeye gerek yok siz bir kuaför yolu tutun en iyisi.
Diğer bir güzelliği ise her bir saç stilinde size başka biri gibi göstermesi ister dümdüz isterseniz dalga ya da her ne ise kafanızdaki ombre sizinle her şekle var. Ve unutmayalım ki her kadın kendi ombresini yaratır sakın sıradan olacağım herkes bundan yaptırıyor diye düşünmeyin herkesin ana saçı sizinkisiyle aynı değil herkesin ombre seçimi de sizinkisiyle aynı olmayabilir ki olsa bile sizde durduğu gibi onlarda öyle durmayabilir.

PAYLAŞ
Önceki yazıStil Sahibi Kadınlar
Sonraki yazıTraktör Topuk
Gamze Bağcı
Saç, makyaj, kıyafet müptelası. O renk buna uymamış bu renk sana gitmemiş cümleleriyle pek de bir yorumcu bir o kadar detaycı, mükemmeliyetçi, analizci kişilik.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here