Anasayfa Yaşam Neden Yulaf Ezmesi Yemeliyim?

Neden Yulaf Ezmesi Yemeliyim?

238
0
PAYLAŞ

 

Neden Yulaf Yemeliyim

Diyetlerin vazgeçilmezi olarak görünen yulaf ezmesinin, sağlıklı olmak istiyen herkesin mutlaka bir öğünün de bulundurulması gerektiği uzmanlar tarafından söylenilmektedir.

Aman yaz geliyor acil diyet yapmalıyım,  o bikiniye girebilecek miyim panikleri arasında unuttuğumuz çok önemli bir şey var ki o da SAĞLIĞIMIZ !  Sadece 3 ay için değil, ömür boyu sağlıklı, fit bir vücuda sahip olmak , hastalıklardan uzak kalmak istiyorsak , sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerektiği gibi sağlıklı beslenmeyi hayat amacımız haline getirmemiz gerekiyor.

Bu konu hakkında okuyarak, araştırarak, yardım alarak kendimiz için en uygun beslenme şeklini oluşturmak çok önemli. Spor Salonu seçiminden, beslenme şekillerine, motivasyona daha birçok konuda yardımı olan personal trainer’lar ( kişisel antrenörler)  imdadımıza yetişiyor ve bize sağlıklı olmamızda yardımcı oluyorlar.

Yulaf ezmesinin hayatıma girişi “Artık bu gidişe bir dur demeliyim, nedir benim bu halim dediğim ? ”  ve zayıflamaya karar verdiğim dönemde oldu. Kişisel Antrenörümün verdiği program sayesinde tam 15 kilo verdim, yaklaşık 2 yıldır da bu kiloyu koruyorum. Yemeğe başladığım ilk dönemlerde sevmesem de onun desteği ve motivasyonu sayesinde yulaf ezmesi sabah kahvaltılarımın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve şimdi çok seviyorum

Peki neden yemeliyiz, sağlığımız için faydası nedir ?

Diyet yapanlar için vazgeçilmez   lif kaynağı, doyurucu ve kilo verdirici ,

Sindirim sistemi ve bağırsak sağlığının korunmasında yardımcı ,

Spor yapanların vazgeçemediği  enerji kaynağı ,

Cilt ve saç sağılığını koruyor,

Düzenli tüketilmesi halinde stres ve depresyona karşı etkili ,

Şeker hastalığına iyi gelir, kolestrolün düşürülmesine yardımcı ,

Kalp ve damar sağlığında etkili , inme ve felç riskini azaltır,

Düzenli tüketimi halinde hipertansiyon riskini azaltır.

İçerdiği demir ve  mineraller sayesinde kemik ve kas sağılığını korur,

Doğal şifa deposu olan yulaf ezmesi, yoğurt ve süt ile tüketilebileceği gibi cilt temizlenmesinde oldukça etkili doğal bir temizleyicidir.

Sağlığımız için tercihlerimiz ne kadar doğaldan yana olursa bizim için o kadar iyi, ne kadar çok doğal ve işlenmemiş gıdalar tüketirsek, kendimize daha çok yatırım yapmış oluruz. Doğada vakit geçirmek, bol su içmek,  doğru nefes almak, olumlu düşünüp yaşamak ömrümüzü daha sağlıklı geçirmemize olanak verir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here