Anasayfa Moda Desenler Nasıl Giyilir: Çizgililer

Nasıl Giyilir: Çizgililer

305
0
PAYLAŞ

Aksesuar olarak kullanım:
Liere Martinez’in giydiği şal gibi aksesuarda çizgili kullanımı aksesuarı ayırıcı bir parça olarak öne çıkarıyor. Çizgili bir çanta veya şapka ile de aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Mutlaka çizgili bir şal edinin..

Aksesuar olarak kullanim
Aksesuar olarak kullanim

Farklı çizgileri bir arada kullanın:

Emma Bell’in elbisesinde olduğu gibi, değişik çizgileri bir arada kullanarak harika bir deneme yapabilirsiniz. Ancak çizgilerin kalınlığında veya renklerde bir süreklilik olduğuna emin olun. Bu örnekte oldukça iyi bir uyum yakalanmış çünkü hepsi mavi beyaz, sadece yönleri farklı. Farklı çizgilerden oluşan parçalar mutlaka siz de edinin..

Farkli cizgi desenlerini bir arada kullanim
Farkli cizgi desenlerini bir arada kullanim

Boyuna çizgilileri deneyin:
Selena Gomez oldukça şirin görünen, ayırıcı özellik katan payetleri ile boyuna çizgili bir üst giyiyor. Enine çizgiler ne kadar şık olsa da boyuna çizgiler her zaman sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterir. Siz de boyuna çizgili parçalar edinin..

Dikey cizgiler
Dikey cizgiler

Drapede çizgiler:

Çizgiler giydiğiniz herhangi bir giysiye optik bir iluzyon katıyor. Brooke Burke’un giydiği drapeli bluzda da aynı durum sözkonusu, düz bir renkte sıradan olabilecek bir görüntü çizgili olduğunda daha çarpıcı ve hareketli görünüyor. Drapede çizgi kullandığınız alanın hacim kazandırmak istediğiniz bir bölge olduğundan emin olun çünkü bu alanın olduğundan bu6yuk görünmesini sağlayacak. Siz de mutlaka drapeli cizgiler edinin..

Drapede cizgili kullanim
Drapede cizgili kullanim

Canlı bir görünüm için siyah beyaz çizgilere güvenin :
Her ne kadar lacivert beyaz çizgiler bir klasik olsa da, siyah beyaz çizgiler, özellikle de Tamara Falco’nun giydiği gibi daha küçük baskı deseni olanlar, boyfriend blazer altına giyildiğinde ve siyah bilekte pantolon veya leggingler ile ya da geniş paçalı jeanler ile kombinlediğinizde harika bir şıklık yaratıyor. Mutlaka siz de siyah beyaz çizgiler edinin..

Siyah beyaz cizgiler
Siyah beyaz cizgiler

Çizgilide casual görünüm için oversized kullanın..
cizgiler genis oldugunda spor giysilere canli ve casual bir hava katiyor, Jennifer Esposito’nun giydigi kazak gibi.. Aksesuarlari minimum tutun cunku oversized modellerde cizgiler gorunumde dikkat merkezi oluyor. Siz de mutlaka oversized cizgiler edinin..

oversized cizgiler
oversized cizgiler

Erkeksi çizgiler:
İnce çizgili takım elbise de, Candice Occola’nin giydiği gibi erkeksi çizgili gömlek de giyseniz erkeksi çizgiler neyle kombinlediğinize gore ofis Şıklığı veya haftasonu için harika olacaktır. Etek kısmını içinize sokmadan bere ile giydiğinizde daha casual görünürken, kalem eteğin içine sokup üzerine hırka giydiğinizde ise ofiste şık bir kombin olarak kullanabilirsiniz. Siz de erkeksi çizgiler edinin..

erkeksi cizgiler
erkeksi cizgiler

Daha taze bir görünüm için çizgilerle sıkça beyaz kullanın. .
Çizgili giymenin en iyi yöntemlerinden biri ise Katie Holmes’un giydiği beyaz body ve pliseli etek gibi bolca beyaz renk ile kombinlemek.. Klasik bir lacivert beyaz tunik bluzu beyaz jean ile kombinleyerek zamansız şıklık yakalayabilirsiniz.. Siz de beyaz ile kombinleyebileceginiz çizgili parçalar veya beyaz düz kumaş ile çizgili kombininden oluşan elbiseler edinin..

beyaz ile kombinlenen cizgiler
beyaz ile kombinlenen cizgiler
PAYLAŞ
Önceki yazıPüskül Trendi!
Sonraki yazıZirvede “Metalik Etkisi” Var!
Nermin Yakupoğlu
Tekstil mühendisiyim, 7 yıl boyunca kumaş ve hazır giyim alanlarında ürün geliştirme, pazarlama ve üretim takibi konularında tecrübe edindim. Londra'da marka yaratma ve global pazarlarda moda marka yonetimi ve New York'ta trend takibi, koleksiyon hazırlama ve çizim üzerine eğitimlere katıldım.Modanın tüm yönleri ile ilgilenerek, sürekli öğrenmek ve yenilikleri keşfetmek en büyük tutkum...

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here