Anasayfa Kültür & Sanat Müzik olmadan asla!

Müzik olmadan asla!

672
1
PAYLAŞ

Sizler de benim gibi müzik olmadan asla mı diyorsunuz? İşte sizlere bir kaç önerim;

music_is_life_cool_wallpapers

Merhaba hanımlar;
Hepimiz bazı zamanlarda düşüncelerimizden arınmak isteriz. İş yorgunluğundan, günlük hayat problemlerimizden, sevgilimiz ile kavgalarımızdan.. Hayattan biraz uzaklaşmak isteriz. Böyle günlerde hepimiz zevk aldığımız kitapları okuruz ya da ruhumuzu besleyen müzikler dinleriz. Bizi düşüncelerimizden uzak tutacak ve huzurlu kılacak müzikler. Hafta sonu sabah kalktığımızda kahvaltımızı yapıp, bir bardak kahve eşliğinde kitaplarımızı okurken dinleyebileceğimiz, ders çalışırken, rutin günlük işlerimizi yaparken, yazı yazarken, spor yaparken, temizlik yaparken, trafikte sıkıştığımızda dinleyebileceğimiz müziklerden bahsetmek istiyorum sizlere.

girls-listen-music-

Yalnızlığınızı ve sıkıntılarınızı atabileceğiniz, özgür olmanın tadını çıkarabileceğiniz her an , yolculuk yaparken ya da bir cafe’ de oturuyorken. Hepimiz sadece moralimiz bozuk olduğunda müzik dinlemeyiz, keyifli isek, mutluysak, coşkumuzu belli etmek içinde müzik dinleriz. Her müzik, her şarkı insanın ruhuna dokunmalı, ona hitap etmelidir. Ruhumuzla sevişmeli ve bedenimizi, aklımızı ele geçirmelidir. Geçirmelidir ki bizi tüm dertlerimiz ve sıkıntılarımızdan arındırmalı, uzaklaştırmalıdır. Bugüne kadar biz kadınların en çok aradığı ve bulmak istediği huzurdur.(tabi ki mükemmel erkeği aramıyorsak!) Biz kadınlar huzurlu olduğumuz anlarda daha çok kendimiz oluruz, ne istediğimizi bilir, ne yapmak istersek onu yaparız. Huzurlu olmak bizlere, sonucunda mutluluğu getirir, bunu biliriz. Şimdi sizlere benim huzurumu sunuyorum, çok özel ve önemli olan şarkıları/müzik listemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle Slow şarkılarımıza bir göz atalım;

BOOTSTRAP – I WANNA DANCE WİTH SOMEBODY

bootstraps-müzik-albüm-kapak

THE WIND&THE WAVE – TİME AFTER TİME

the-wind-the-wawe

YOUNG SUMMER – DON’T YOU WANT ME

young-summer-albüm

MREE – FAME

Monsters-fame-albüm

SLEEPİNG AT LAST – ALL TROUGHT THE NİGHT

all-through-the-night-albüm

ED SHEERAN – THİNKİNG OUT LOUD

ed-sheeran-albüm

Slow şarkılarımızın örnek albümlerinden bir kaçını sizlerle paylaştım fakat daha paylaşamadığım o kadar çok şarkı var ki bunlardan bir kaçı ise; Groove armada, iyeoka, birdy, the civil wars, ımany, bebe, digital daggers, tori amos, plumb, missy higgins, James morison, keane, florence and machine, damien rice, chlöe howl, candleburn, oh land, brooke waggoner, jon paul white, the dreamer, extreme, daughter, sade, blue foundation, the black ghosts, creedence cleaarwater revival, lykke li, nico vega, van morrison, sam smith dinleyebilirsiniz.

Şimdi de gelin sizlerle biraz enstrümantal’ e geçelim;

SLEEPİNG AT LAST – SATURN
sleeping-at-last-saturn

SLEEPİNG AT LAST – PRİVATE EYES
sleeping-at-last-private-eyes-albüm

ARON WRİGHT & JİLL ANDREWS – WE BUILT THİS CİTY
aron-we-built-albüm

AQUALUNG – TAKE ON ME
aqualung-take-on-me

WİM MERTENS – STRUGGLE FOR PLEASURE
wim-mertens-struggle-for-albüm

Albümleriyle birlikte sizlere enstrümantal müzik olarak birkaç örnek verdim, bunların haricinde Yann tiersan, Chopin, Vivaldi, Beethoven dinleyebilirsiniz. Tercih sizlere kalmıştır hanımlar. Şimdi de sizlerle biraz mix/remix/soundtrack şarkılara yer verelim;

PRİTURİ PLANİNATA NİT GRİT MİX – STELLAMARA
prituri-albüm

SKYLAR GREY – DANCE WİTHOUT YOU
skylar-grey-dance

CUBA (ORİGİNAL MİX) PHİL DARAS & FELİPE QUEROL
cuba-mix-albüm

INFECTED MUSHROOM – HEAVYWEİGHT
ınfected-mushroom-albüm

NİCK GENTRY – OBSOLETE
nick-gentry-albüm

Bir çok tarza hükmeden ve sahip olan, daha çok müzik dinlemek istiyorsanız ve keşfetmeyi seviyorsanız sizlere ‘SPOTİFY’ programını önerebilirim. En sevdiğiniz şarkıları, ne zaman ve nerede canınız isterse o anda ulaşabileceğiniz bir program. Türkçe , yabancı, parti, fitness, pop, rock, ındie, dance, chill, dinner, hip hop, RnB, country, folk&americana, metal, soul, blues, reggae, Latin, funk, punk, klasik ve çocuk olmak üzere her insana hitap eden bir program. Ben evimde her gün severek dinliyor ve kullanıyorum. 6-7 aydır ise hiç bir pişmanlık-sorun yaşamıyorum. Sizlerinde severek dinleyeceğinizi umut ediyorum. Unutmayalım ki biz kadınlar müzik olmadan asla yaşayamayız.
Sevgilerle.

PAYLAŞ
Önceki yazıHerkese Benden Merhaba!
Sonraki yazıTopuklu Ayakkabı Tutkunları
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here