Anasayfa Güzellik Multi-Masking (Çoklu Maske Uygulaması)

Multi-Masking (Çoklu Maske Uygulaması)

428
0
PAYLAŞ

multi-masking-1

Herkese merhaba!

Yeni bir trend ile tekrar sizlerleyim. Ben ülke olarak cilt bakımı konusunda daha da bilinçlendiğimizi düşünüyorum. Artık bilgi o kadar ulaşılabilir ki herkes doğru olanı kolayca öğrenebiliyor. Eskiden makyajımızı sadece siler yüzümüzü yıkar ve uyurduk. Şimdi eminim çoğu insan uyumadan önce en az 10 dakikasını cilt temizliğine ayırıyor. En azından ben öyle olduğunu ummak istiyorum:)

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi konumuz maskelerle ilgili. Biliyoruz ki her allahın günü maske yapamayız. Haftada en fazla 2 ya da 3 kez maske yapabiliriz. Peki nedir bu multi masking?

Kendimden örnek verecek olursam karma bir cilt tipine sahibim. T bölgem yağlı yanaklarım kuru. Bu yüzden ben haftada 2 kez kil maskesi yapmayı tercih ediyorum. Uygularken de yüzümün her yerine tek bir çeşidini kullanmıyorum. T bölgeme yağlı ciltler için olanını, yanaklarıma ise normal/karma ciltler için olanı kullanıyorum. Bu yüzden multi masking (çoklu maske uygulama) yöntemine cildinizin belli bölgelerine ihtiyacı olan maskeyi uygulamak diyebiliriz. (Gözaltları da buna dâhil.)

multi-masking-2

Bu yöntem karma ciltler için aslında. Tek başına kuru, normal ya da yağlı ciltler tek bir cilt tipine uyan maskeleri uygulamaya gönül rahatlığıyla devam edebilirler:)

(P.s: Bu yazıyı yazarken kafamda sürekli Maskeli Balo şarkısı döndü durdu.)

Sevgiler…

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here