Anasayfa Moda Modada Arap Baharı!

Modada Arap Baharı!

753
0
PAYLAŞ

arapbaharı13

Önceden Doğu’nun gerçekten çok zevksiz, yasaklı, renksiz ve herşeyin birbirine benzer olduğu düşünülürdü. Bütün dünya müslüman ve Orta Doğu’da yaşayan kadınların yasaklar yüzünden benzer ve dikkat çekmeyen şeyler giyindiğini düşünürdü ama yanıldılar.

Sex and The City filminde Abu Dabi’de Carrie ve arkadaşlarının oradaki Arap kadınların içinde aslında ne cevherler olduğunu görüp şaşırdıkları gibi artık bütün dünya bizim gibi müslüman kadınların trendlerine şaşırıyor. Şaşırmamakla kalmayıp bunun birer sıkı takipçisi haline geliyorlar.

Kınalar, nazar boncukları, kalın kaşlar, dikkat çekici büyük gözler, kıvrımlı ve balık etli vücutlar hatta türbanlar derken atı alan Orta Doğu’yu geçip bu trendleri çoktan Paris, New York ve Moskova sokaklarına taşıdı bile.

Dolce and Gabbana ilk tesettür koleksiyonunu hazırladı bile. Koleksiyonda hem Dolce and Gabbana ile bütünleşmiş danteller ve gül desenleri hemde Arap kadınlarıyla bütünleşmiş pardesüler, eşarplar ve abayalar bulunuyor.

arapbaharı7 arapbaharı8 arapbaharı9 arapbaharı10

Türban özellikle Batı kadınlarının dolabında bulundurduğu bir aksesuar haline geldi. Sokak stillerini yakından takip ettiğimiz ikonların yanı sıra ünlülerde tepe tepe türbanı kullandılar. Her giydikleri olay olan Jeniffer Lopez ve Kate Moss bu aksesuarı kırmızı halıda tercih ederken Kourtney Kardashian ise Prada gözlüğüyle sokak stilinde kullandı.

arapbaharı14

arapbaharı17 arapbaharı16 arapbaharı6 arapbaharı4 arapbaharı5

arap baharı7

Sadece giyilen takılan ya da sürülen şeyler değil. Arapça dövmelerde Batı dünyasında oldukça revaçta. Bunun trendin ise başını Rihanna ve Selena Gomez çekiyor.

arapbaharı11

arapbaharı18

Kınalarıda unutmamak lazım… Instagram’da bir Doğu ülkesi olmamıza rağmen bunu bizden iyi yapan Amerikalıları görünce hangimiz kıskanmıyoruz?

arapbaharı1

 

Rihanna bu bahardan oldukça etkilenmiş olmalı ki elinde oldukça büyük bir kınayla geziyor.
Rihanna bu bahardan oldukça etkilenmiş olmalı ki elinde oldukça büyük bir kınayla geziyor.

 

Bizim düğünlerde abiyelerimizin içine taktığımız her gittiğimiz yeni eve bir tane götürdüğümüz neredeyse hayatımızın her anında her yerinde olan bir ara french manikürümüzün vazgeçilmez aksesuarı nazar boncuğu ünlülerin takmaktan bıkmadığı bir şey oldu. Başı ise ünlü moda blogger’ı Chiara Ferragni çekiyor.

Chiara Ferragni bu bilekliklerin fashion weeklerde gözükmesinin belki de en büyük katkıcısı
Chiara Ferragni bu bilekliklerin fashion weeklerde gözükmesinin belki de en büyük katkıcısı

arapbaharı21 arapbaharı22

Kim Kardashian bu fotoğrafı kendi Instagram sitesinde paylaştıktan sonra hem cartier bileklikler hem de nazar boncuklu bilekliklerde satış artışı bile görülmüş
Doğu kökenli Kim Kardashian bu fotoğrafı kendi Instagram sitesinde paylaştıktan sonra hem cartier bileklikler hem de nazar boncuklu bilekliklerde satış artışı bile görülmüş

 

Bütün bunları görüpte yıllardır kullandığımız uyguladığımız bu şeyleri görüp gururlanmamak elde değil. Biz crop toplara yırtık boyfriend jeanlere saldırırken kültürümüzün ne kadar orijinal ve farklı olduğunu unutmuş olabiliriz. Birazda kendi kültürümüze odaklanıp değişik bir şeyler üretmenin belki de çoktan vakti gelmiştir. Siz ne dersiniz?

 

 

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here