Anasayfa Blog Military Tarzı: Parka Sezonu

Military Tarzı: Parka Sezonu

4232
2
PAYLAŞ

Çok soğuk havalarda giyilen kalın ve kaba yapılı bir ceket türüdür parka. Boynu ve başı kapatarak dizlerin üzerine doğru hafifçe uzanan bir modeldir. Önceden ‘asker montu’ olarak bilinen, haki renginin en çok yakıştığı, hatta askeri darbelerle anılan bir mont türüdür parka, fakat günümüzde tasarım ve dokunuşlarıyla hem klasik hem de modern bir parça.

Önceden sadece haki rengiyle bilinen parkalar günümüzde her rengiyle, her şekliyle ve baskılı modelleri ile sonbahar-kış kombinlerinizde zevkle kullanabileceğiniz her havaya uygun bir parka bulmanız mümkün.

haki-yesili-parka-ceket-modelleri-0Le-21eme-Larissa-Hofmann-parka

Peki parkaları nasıl kombinlemeliyiz?

Genel olarak düşündüğümüzde haki rengine en çok yakışan siyah ve dore öne çıkar, parkanız haki rengi ise bu renklerle kombilemeniz gerekir bu sebepten parkanızı siyah skinny pantolon veya taytla, ayakkabı olarak ise siyah çizme ya da yağmur botuyla giymek sizi her şekilde şık yapar.

Peki bu stili daha da şık yapmak ister miyiz o zaman takılarımızı altın sarısı seçiyoruz fakat çok fazla takı takarak abartıya kaçmayalım.

Parkaların bir diğer yakıştığı pantolonlar ise hafif bol duran jeanler isterseniz yırtık isterseniz de boyfriend.

Parkaların yakışmadığı kombin yok aslında mini bir siyah elbise, siyah opak çorap parkanızın renginde topuklu botlar çok havalı bir seçim. Parkaların daha çok koyu renklerde karşımıza çıkması üzerine bütün renkleri düşündüğümüzde leopar ayakkabıyla uyumu istisnasız müthiş.

parka_2

parka2

Parkalar kombinlerin kilit noktası gibidir ve her şık kadının dolabından bulunması gereken ender parçalardandır. Özellikle şu günlerde parka ve montlarda bu kadar güzel indirimler varken kaçırmayın derim.

haki-yesili-parka-ceket-modelleri-8 Farklı kombinlerle siz de kendi tarzını yaratabilir, çabasız şıklığı yakalabilirsiniz. Bir sonraki yazıma kadar kendinize çok iyi bakın sevgili moda severlerim :)

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here