Anasayfa Güzellik Mikropigmentasyon: Doğal sevenlere kıl tekniği yöntemiyle kaş yapımı

Mikropigmentasyon: Doğal sevenlere kıl tekniği yöntemiyle kaş yapımı

2392
0
PAYLAŞ

Kıl tekniği ile kaş yapımı oldukça trend… Özellikle kaşları istediği gibi görünmeyen dağınık ya da seyrek olan , doğallıktan yana olan bayanların tercihi. Kıl tekniği ile kaş yapımı önceden bildiğimiz dövme ile yapılan kaşın aksine farkedilemeyecek kadar doğal ve acısız .

Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir.

Dövmeden farklı olarak cildin bir kat altına uygulama yapılır. Ömürlük değildir, doldurma tekniği ile yapılmaz. İnce kıl çizimleri yapılarak istenen şekli biçimlendirilir.

Uzun yıllar farkında olmadan incelttiğim kaşlarımı geçen sene doğallığına kavuşturmak için kalınlaştırmaya karar verdim.Artık trendin doğallıktan yana olduğu günümüzde bende kaşlarımı kalınlaştırmak daha doğal görüntüsüne kavuşturmak için ne kadar uğraşsamda seyrelen ve küsen kaşlarımın bi daha eskisi gibi olmayacağını tam kabullenmişken duydum bu yöntemi. Tek kullanımlık iğnelerle yapılan bu yöntem var olan kaşlara dokunmadan aralarını tıpkı karakalem resim yapar gibi doldurarak tamamen doğal görünen kaş elde etmemizi sağlıyor . Üstelik eski yöntemler gibi acı çekmeden 1-2 saat kadar süren seans sonucunda kaşlarımız istediğimiz şekline kavuşuyor…

Bakıldığında tamamen doğal görünen kıl tekniğini yaptırdığımız yer çok önemli tabi ki … Çünkü bu yöntemin yapıldığı yerin temizlik koşulları ve kullanılan iğnelerin kalitesi oldukça önemli . O yüzden iyi araştırmak gerekiyor. Eğer sizde kıl tekniği ile kaşlarınızı istediğiniz görüntüsüne kavuşturmak istiyorsanız yaptıracağınız yeri mutlaka araştırın . Daha önce yapmış olduğu kaşları mutlaka inceleyin . Çünkü bu yöntemde daha önceki yöntemler gibi sadece içini doldurup boyamak değil tıpkı karakalemde bi kaş çiziyormuşçasına tek tek kaş kıllarını çizmek gerekiyor . Bu da deneyim yetenek ve tecrübe gerektiriyor . Aksi halde kaşlarınız istediğiniz görüntüden uzak olabilir .

Uygulandığında çoğu insan tarafından farkedilmeyen kıl tekniği yöntemiyle kaşlarınızı istediğiniz doğal görüntüsüne kavuşturabilirsiniz, üstelik kaş kalemi kullanma derdinden de kurtulursunuz .

işte size birkaç tane güzel yapılmış mikropigmentasyon öncesi ve sonrası :

Mikropigmentasyon image

Unutmayın kaş bi kadının yüzündeki en önemli yerdir ve tüm bakışınızı , görünüşünüzü bi anda değişitirebilir . Sizde stil sahibi bir kadınsanız ve kaşlarınız bi türlü istediğiniz görüntüde olmuyorsa kıl tekniğiyle tanışma vaktiniz gelmişte geçiyor demektir !

Herkese stil sahibi mutlu günler dileğiyle ! D.A

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here