Anasayfa Moda Makyaj Mezuniyet Makyajı Önerileri

Mezuniyet Makyajı Önerileri

1382
4
PAYLAŞ

Herkese merhaba! Haziran ayı geldi, mezuniyet sezonu açıldı, kızlar için tatlı telaşlar başladı. Peki bu özel gecede makyajınızı nasıl yapmalısınız? Şimdi sizlere bir kaç öneri sunacağım. Haydi başlayalım!

İlk olarak işe giyeceğiniz elbiseden başlamalısınız. Elbisenizın ağırlığına ve renk tonlarına uygun olarak bir makyaj yapmalı, eğer lise mezuniyetine katılacaksanız fazla abartıya kaçmadan doğal bir güzellik yakalamalısınız.

İlk adımda mutlaka bir makyaj bazı kullanın. Böylece tüm gece boyunca makyajınızın kalıcılığını arttırmış ve cildinize doğal bir ışıltı katmış olacaksınız. Sonrasında cilt tipinize uygun olan bir fondöten seçmeli, fazla kapatıcı özellikli olanlarından kaçınmalısınız. Göz altı morluklarınızı kamufle etmek için mutlaka bir kapatıcı kullanmalı, hem gece boyunca flaşlara maruz kalacağınızdan hem de kapatıcının çizgilere dolmasını engellemek için transparan bir pudra ile kapatıcınızı ve fondöteninizi sabitlemelisiniz. Ten makyajında son adım olarak yüzünüzde boyutlandırma yapmak için doğru bir kontürleme işlemi yapmayı sakın unutmayın.

mezuniyetmakyajıönerileri8mezuniyetmakyajıönerileri9mezuniyetmakyajıönerileri5mezuniyetmakyajıönerileri7Göz makyajınızda elbisenizin rengine uygun doğaltonlarda hafif bir far ya da koyu tonlarda smokey bir far uygulayabilir, son adım olarak eyeliner ile gözlerinizi boyutlandırabilirsiniz. Kirpiklerde dolgun görünüm için bir takma kirpik kullanabilir, gece boyunca gözlerin dolgun kirpiklerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

mezuniyetmakyajıönerileri1mezuniyetmakyajönerileri2mezuniyetmakyajıönerileri3Son olarak ruj renginizi yine elbisenizin tonuna ve ağırlığına uygun olarak seçmeli. Koyu tonda bir ruj kullanacaksanız rujunuzun gece boyunca dişinize bulaşmayacağından mutlaka emin olmalısınız.

mezuniyetmakyajıönerileri4mezuniyetmakyajıönerileri6

4 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here