Anasayfa Moda Mevsimlik Parçalar: Bol Ceket

Mevsimlik Parçalar: Bol Ceket

Bazen tek bir parça, tüm sezonu kurtarabilir. Gelin bu parçalardan birini beraber inceleyelim.

1269
3
PAYLAŞ

Şubat ayına girmemize az bir zaman kalmışken, ben şimdiden havanın ısınmaya başladığı zamanlarda giymek istediğim parçaları düşünmeye başladım. Uzun zamandır aklımda olan parça sonbaharda İstanbul sokaklarında zaman zaman rastladığım ve Sentetik Sezar ve benzeri vintage dükkanlarda da sıkça aradığım bir ürün: Bol Ceket. Ürün hakkında daha detaylı bilgiler vermeden önce sizin için seçtiğim örneklere bir göz atalım.

Bu ceketlerin aynı anda hem tomboy hem şık, hem maskülen hem feminen, hem salaş hem tarz bir havası var bana göre. Hipster bir görünüm oluştururken modanın bir parçası olmayı da başarıyorlar. Bu çok yönlülükleri sayesinde her ortama her kombine kolayca adapte olabilirler.

Dar paça pantolonlar ve bootilerle, boyfriend jean ve makosenlerle ya da ceketle aynı boyda biten etek ya da elbiselerle kombinlemek benim şimdiden aklıma düştü. Fakat, dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki bu ceketlerle bol üstler kullanmak sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Olabildiğince üzerinize oturan kazak ve gömlekleri tercih etmenizde fayda var.

Laf aramızda ben şimdiden bunlardan bir tane sipariş ettim bile. Sizin de aklınızın bir köşesinde bulunsun bence. :)

3 YORUM

  1. Bol ceketlerin bu kadar hoş durabileceğiniz hiç tahmin etmezdim güzel paylaşımlar için teşekkürler :) Almak istiyorum da bu dediğiniz Sentetik Sezar dükkanı nerede acaba ve fiyatlar tahmini ne kadardır?

    • Sentetik Sezar Cihangir’de, Taksim The Marmara Hotel’in yanındaki Garanti Bankasının yanındaki yokuştan aşağıya inersen hemen bulabilirsin. Kaban-ceket fiyatları 100-200 arasında, kazak fiyatları da 50-100 arasında değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gidip görmeni tavsiye derim. :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here