PAYLAŞ

met-gala-2015-kapak-photo

metgala-kapak

Metropolitan Müzesi Kostüm Enstütüsü Galası kısaca MET Gala’ nın 2015 yılında düzenlenen teması ‘ÇİN’ olarak belirlendi.Çin ve Japon motiflerinin kumaşlara verdiği ahenkli detaylar ile bu gecede istenen başarı elde edildi.Bugüne kadar belirlenen en zor tema olması ise bir o kadar konuşuluyor.

Gece de ihtişamı ile göz kamaştıran ve her davette olduğu gibi damgasını vuran Rihanna oldu! Geceye sarı tonlarında desenlerle işlemeli bir pelerinle katılan Rihanna, giydiği tasarımı üstünde cesurca taşıdı. Tabi ki bu tasarımın imzasını GUO PEİ attı. Tasarımın yapım aşaması işlemeli olduğu için yapılması ve bitirilmesi tam tamına 2 yıl sürmüş.

metgala_1

Gecenin bir diğer cesur ve güzel kadınlarından olan Beyonce, Givenchy Haute Coutre elbise RİCCARDO TİSCİ imzalı tasarımı üstünde taşıdı. Nude tonlarında seçtiği bu eşsiz tasarım ile gözlerimize tam bir ziyafet çekti!

metgala_2

Ünlü model Cara Delevingne ise bu sene tercihini yine pantolon ve büstiyer olarak kullandı. Sanırım Cara’ ı her davette bu tarz da görmeye artık hepimiz alıştık. Vücuduna yaptırdığı japonlar’ın geleneksel bahar dalı desenleriyle konuşulan Delevingne’ ın kostümü ise; Stella Mccartney imzasını taşıyor.

metgala_3

Favorim ve sıradanlığı sıra dışı yapan isim ise Sarah Jessica Parker oldu. Parker ‘ ın bu davetin ve Çin temasının hakkını verdiğini söylemeliyiz. Her zaman tarzına uygun bir aksesuar bulan ve bunlardan asla vazgeçmeyen Sarah, bu davette baş aksesuarı ile yine gözleri üzerine çekmeyi başardı. Tasarımı H&M , aksesuarlar ise; Cindy Chao ve Jennifer Fishe.

metgala_5

metgala_5-1

Kendall Jenner ve Rosie Huntington – Whiteley şıklıklarından ve zerafetlerinden ödün vermeden isimlerini ortaya koyanlardan oldu. Her zaman üzerinde minimalist tasarımlara yer veren Jenner, Calvin Klein’ i tercih etti. Rosie’nin tercihi ise, Versace oldu.

metgala_4

solangeknowles_alexachung_emilyblunt
Solange Knowles – Alexa Chung – Emily Blunt

annehathaway_jenniferlawrence_amandaseyfried
Anne Hathaway – Jennifer Lawrence – Amanda Seyfried

554801ae5f9534293a8434e3_met-gala-2015-georgia-may-jagger_1024x1024
Georgia May Jagger

Sevgilerle

PAYLAŞ
Önceki yazıMinimal Şıklık: Kısa Tulum!
Sonraki yazıİstanbul Üniversite Modası
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here