Anasayfa Blog Maskulen Tarz

Maskulen Tarz

1266
0
PAYLAŞ

Erkek kıyafet ve tarzının kadınlarda şekil almış halidir maskulen. Erkeksi görünümün altında saklı kalan ‘dişilik’ her ne kadar papyonlar, kravatlar, gömlekler, ceketler ve Oxford ayakkabılar erkeği temsil etse de kadının üstünde bambaşka bir şekil alır. Çünkü kadın onlarıda kombinlemeyi bilmiş ve bambaşka bir tarz yaratmıştır.

Gelelim maskulen tarzı dendiğinde akıllara gelen ilk isim Marlene Dietrich 50 ve 60’ların en önemli ikonlarından biri ve maskulen giyimin öncüsüdür kullandığı şapkalar, papyonlar, erkek takım elbiseleri onun en sevdiği tarzdı ama bu onun dönemin en güzel kadınlarından biri olduğunu ve tam bir dişi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Tabi o zamandan günümüze her kıyafette olduğu gibi maskulen tarzından da değişiklikler olmuş o zamanlar Coco Chanel’in gece giyinmek için tasarladığı geniş kesim pantolonlar maskulen tarzıyla beraber kullanılıyordu şimdilerde ise yerini daha dar kesim kısa bilekte pantolonlar almıştır.

Modanın annesi olan Coco Chanel demişken onunda dediği gibi ‘Moda değişir ama stil devam eder.’ Maskulen tarzı da moda değil bir stildir bu yüzdendir ki yıllarca devam eden bir etkisi vardır. Tabi ki de erkeksi olmak kadınlığımızı geride bırakmayacak stiletto, deri pantolonlar ya da kırmızı bir ruj her zaman kurtarıcınız olabilir.

Günümüz ünlülerindede bu tarzı görmek mümkün gerek günlük yaşantılarında gerek galalarda gerekse kırmızı halıda Maskulen her yerde kendini gösteren bir moda akımı değil stildir.

maskulen tarzın öncüsü18-02-2014-11-06-08angelinaDeri-Pantolon-Kombinleri

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here