Anasayfa Moda Kombinler Maskülen Misiniz?

Maskülen Misiniz?

1651
2
PAYLAŞ

Fransızca’da ‘erkek‘ anlamına gelen ‘masculin‘ kelimesinin, moda terimi olarak kullandığımız şekli “maskülen” :) Kelimenin kökeninden anlaşıldığı üzere erkeksi anlamına geliyor.

SiyahBeyaz1

Ben küçüklüğümden, ergenlik çağıma kadar fiziksel olarak kız olsam da  davranışlarım, duygularım, tepkilerim hep erkeksiydi. Adıma da uyumlu olarak Erkek Fatma lakabına sahip olanlardanım bende :) Yaşım ilerledikçe daha çok cinsiyetimin rollerine büründüm ama hala erkeksiliğin üzerimde etkisi yok değil. Buna da bağlı olarak maskülen giyinmeyi çok seviyorum. İnsanı asil gösteren şeyleri hep sevmişimdir.

Aksesuar1

Sadece bütün olarak değil, bir kaç parça ile de maskülen olunabilir. 2014 özellikle lazer kesimli ayakkabıların yok sattığı bir yıl oldu. Neredeyse herkesin ayağında görmeye alışık olduk.

Farklı aksesuarlarla kombinlerimizi biraz daha yumuşatabileceğimiz gibi maskülen deyince aklımıza sadece pantolonları getirmeyelim. Eteklerle de bu tarzı yakalamak, şapkalarla da sevimlilik katmak mümkün! :)

Şapka1

Sizde bu fotoğraflardan örnek alarak kendinize maskülen bir kombin oluşturun. O gün kendinizi kombininizle nasıl hissettiğinizi bana yazın. Bakalım aynı duyguları paylaşıyor muyuz?

Renkli1

İyi haftalar :)

2 YORUM

  1. en sevdiğim kadın tarzıdır. bizzat ben de maskülen giyinmeyi seviyorum çünkü kişiliğimi en iyi şekilde bu tarz ile yansıttığıma inanıyorum. paylaştığın fotoğrafları da yazını da çok beğendim bu yüzden.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here