Anasayfa Moda Makyaj Makyaj Yaparken Nerde Hata Yapiyoruz?

Makyaj Yaparken Nerde Hata Yapiyoruz?

759
0
PAYLAŞ

1- Fondoteninin rengi aslinda cildinin rengiyle uyum saglamiyor. Dogru rengi bulmak icin fondoteni suratimizin herhangi bir yerinde denemekten ziyade,boynumuzda denemeliyiz. makyaj-12-Göz altı kapatıcınızın rengi çok açık. Eveet gerçekten nefret ettiğim bir görüntü bu. Göz altındaki morlukları nötrlemek adına önce şeftali tonları da bir kapatıcı uygulayıp, sonrasında aydınlatcıyı sürüp en sonda sabitlemek için pudra sürerseniz daha doğal bir görüntü elde edeceğinizden adım gibi eminim. En azından gözlerinizin altı bembeyaz olmayacak:) makyaj-2

3-Sivilcelerinizi daha açık bir kapatıcıyla kapatıyorsunuz. Sivilceniz çıktıysa onu kapatmak ya da yok etmek istiyorsanız daha fondoteninizden daha açık bir tonda kapatıcı kullanıyorsanız dikkatleri oraya daha çok çekiyorsunuz. Bu hataya düşmeyelim lütfen.makyaj-34-Boyun-göğüs bölgeniz açıkta kaldığı zaman fondoteni açıkta kalan bölgelere de yedirmiyorsunuz. Görmekten hoşlanmadığım bir görüntü daha! Suratınızın maske gibi görünmesini istemiyorsanız lütfen ama LÜTFEN boynunuza ve göğsünüzede süngerle hafifçe fondoten sürün. Daha güzel bir görüntü elde edeceğinizden eminim. makyaj-45- Suratınızda birden fazla yere vurgu yapıyorsunuz. Bu aslında kişiden kişiye değişen bir konu.Ama ben kendim makyaj yaparken sadece bir yere vurgu yapıp öbür bölgeleri sade bırakma taraftarıyım. Mesela kırmızı-bordo ruj sürüyorsam kesinlikle göz makyajımı çok hafif tutarım. Ya da ağır bir göz makyajı uygulamak istiyorsam dudaklarıma nude ruj kullanıyorum ya da hafif bir parlatıcıyla işi bitiriyorum. makyaj-56-Takma kirpikleriniz çok … TAKMA gözüküyor. Takma kirpik kullanıyorsanız ya da kullanıcaksanız takma oldukları belli olmasın abartıya gerek yok. Doğallığın daha çok önemsendiği bir dönemdeyiz nasıl olsa. 

makyaj-6

7-Allık sürerken her yere dağıtıyorsunuz. Bende açıkcası adam akıllı allık sürmeyi yeni yeni öğreniyorum. Allığın amacı yanaklara doğal bir kızarmışlık-pembelik katmaktır. O yüzden şimdi beni iyi dinleyin. Elmacık kemiklerinizin başladığı yerden başlayın sürmeye ve burnunuza çok yaklaşmadan durun. (Ayrıca bronz pudrayı allık olarak kullananlar için küçük bir öneri: şakak-yanak ve çene kemiğinize hayali bir 3 sayısı çizdiğinizi hayal ederek sürerseniz doğal bir bronz görüntü elde edebilirsiniz)

makyaj-8

8- Rujunuz gün içerisinde dağılıyor. Bunun için iki önerim var ya rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza (kurutmayacak şekilde) hafifçe fondoten uygulayın sonra rujunuza uyan tonda bir kalemle dudaklarınızın içini boyayın ve en son rujunuzu sürün ya da artık long-lasting dediğimiz 4-5 saat kalıcı rujlar var onlarla makyajınızı uygulayın.

makyaj-12

9-Kaşlarınız fazla belirgin. Evet hepimiz Cara Delevingneden sonra kalın belirgin kaşların hastası olduk. Ama bazen kaşlarımızı boyarken,belirginleştirmeye çalışırken ten ve saç rengmizi aklımızda bulundurmadan hunharca boyuyoruz kaşlarımızı ve bu bence çok çok yanlış .

makyaj-14

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here