Anasayfa Moda Makyaj Makyaj Uygulamaları: Kontur

Makyaj Uygulamaları: Kontur

896
1
PAYLAŞ

Merhabalar,
Bugün sizlere Hollywood dünyasında ve ünlüler arasında oldukça hit olan ve olmazsa olmaz makyaj hilesi gölgelendirme yani ‘kontur’ tekniğinden bahsedeceğim.
Burada asıl amaç vurgulamak istediğimiz alanları koyu, geri planda olmasını istediğimiz alanları ise aydınlatmak olacak.
Ten renginizden 3 ton daha koyu ve 1-2 ton daha açık fondötenin işinizi göreceği gibi, Sephora, NYX, YSL, MAC ve Türkiye’de henüz bulunmayan fakat en iddialı palet olan Anastasia Beverlyhills markalarında bulabilirsiniz.

Kontur’e başlamadan önce yada henüz yeni yeni başlıyorsanız toz formlarda başlamanız daha iyi olacaktır. Sephora’nın toz kontur paleti ideal bir seçim.

Kendinizi geliştirdikçe krem formüller ile daha vurgulu ve iddialı makyajlar yapabilirsiniz.

İşte kontur uygulamasının adım adım teknikleri:

kontur

kontur2

kontur3

1) Cilt tonunuzdan 3 ton koyu olan bronzer yada fondöten ile elmacık kemiklerinizin hemen altına, alnınızı takip eden oval hat ve çene hattınıza son olarakta burnunuzun sağ ve sol hatlarına uygulayın.
2)Aydınlatmak istediğimiz bölgeler olan burun kemiği, dudak üstü, göz altı ancak burada önemli olan üçgen çizerek daha geniş bir alan çizmemiz ve alnımızın alt bölgesine uyguluyoruz.

kontur4

Daha detaylı uygulamalar için bir sonraki yazımda bahsedeceğim güzellik ve makyajın bloggerı olan birkaç Youtube hesabı sahibinin tekniklerinde bulabilirsiniz.

İyi okumalar!

1 YORUM

  1. Alman LR kozmetik markasını duydunuz mu? Avon ve Oriflame gibi üyelik sistemiyle kendinize indirimli ürün alabiliyor veya temsilci olup ürünlerin satışını yapabiliyorsunuz. Ben 1 yılımı tamamladım, hem kendi ihtiyaçlarımı karşılıyorum, hem de ekibimi kurdum ve hatırı sayılır bir gelirim var. İlginizi çekeceğini düşünüyorum, bir bakın lütfen ;)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here