Anasayfa Moda Makyaj Makyaj Mucizesi

Makyaj Mucizesi

923
1
PAYLAŞ

Kadınların şanslı olduğu bir konu daha; MAKYAJ…

Makyaj tam bir mucize. İnsanın kendini kotu hissettiği, çirkin bulduğu bazı dönemler olabilir. Ama küçük bir iki oynamayla bir anda o görüntü gidiveriyor. Sadece bir rimel bile bazen yetebiliyor o görüntüden kurtulmamıza.

Televizyonlarda, dergilerde, gazetelerde gördüğümüz ünlüleri çok güzel buluyoruz, hatta bazen düşünüyoruz hepsimi bu kadar güzel olabiliyor diye. Aslında hiç biri sizden benden daha güzel değil. Pek çoğu bir makyaj mucizesi.

pic5 pic3 pic1

Her şeyde olduğu gibi doğru makyaj yapmakta bir o denli önemli. Mesela, koyu renk göz makyajı çok sevebilirsiniz, ama koyu renk makyaj belki göz yapınıza uygun değildir ve sizi olduğunuzdan daha kötü gösterebilir.

Doğru renk  fondöten, doğru renk ruj, doğru renklerde yapılmış bir göz makyajı bir anda sizi bambaşka biri yapabiliyor. Ama bunun tam tersi de olabilir. Yanlış renklerde, yanlış makyaj tekniği bir kadını aksine çok kötü de gösterebilir.

pic4pic2

Bir kadının kendi vücudunu tanıması kadar yüzünü de tanıması kaçınılmaması gereken bir gerçektir. Kendi vücut yapımıza göre nasıl uygun kıyafet seçmemiz gerekiyorsa, kendi yüz ve ten yapımıza göre de doğru makyajı yapmamız bir o denli şarttır.

Hele profosyonel bir elden yapılan makyaj bu ben miyim dedirtecek bir mucizeye sebep olabilir.

Sonuç olarak, aslında çok güzel gördüğümüz hiç bir ünlü aslında bizden daha güzel değil, en fazla bizden daha güzel makyaj yapıyorlardır o kadar :)

PAYLAŞ
Önceki yazıFlare Jeans Giyme Rehberi
Sonraki yazıHer Tarza Çiçek
Şebnem Büyükgöl
18.02.1972 doğumluyum, Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Yöneticilik bölümünden mezunum. İstanbul, Suadiye'de oturmaktayım. Tekstil imalat ve ihracaat ile uğraşmaktayım.

1 YORUM

  1. Makyajsızken bütün ünlüler birer umutsuz ev kadını… Bu durumda bütün kadınlar birer yıldız olabilir güzel bir makyajla:)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here