Anasayfa Moda Kozmetik Makyaj Masası Düzenlemenin En Şık Yolları

Makyaj Masası Düzenlemenin En Şık Yolları

3650
2
PAYLAŞ

how_to_organize_foundation1

Mevsimler geçtikçe, sezonlar yenilendikçe nasıl ki kıyafetlerimizdeki bir takım tarz değişiklikleri ortaya çıkıyorsa; makyajımıza da bu farklılıklar yer yer yansıyabiliyor. Ufak bir örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz sezonlarda nude tonlarındaki rujlar trend iken, içinde bulunduğumuz şu zamanlarda ise bordo ve tonları çok moda. Daha bi pudra bitmeden dayanamayıp 3 farklı tonda pudra aldığım günleri bile bilirim. Almanın sonu yok ama makyaj masasının da bir kapasitesi var. :)

İşte bu gibi durumlarda devreye düzen giriyor. Düzenli ve tertipli olmak benim için en birincil yaşam felsefesi diyebilirim. Hele ki konu makyaj malzemelerini düzene sokmak olduğu zaman akan sular durur.

Buyrun size en eğlencelisinden makyaj masası düzenlemenin püf noktaları. Eğer siz de benim gibi dekor delisiyseniz bu yazı mutlaka ilginizi çekecektir. :)

how_to_organize_makeup_brushes1

Makyaj Fırçaları:
Makyaj masanızda fırçalarınızın daha hoş gözükmelerini dilerseniz eğer, orta büyüklükteki cam bir kavanozun içini renkli taşlar ile doldurup fırçalarınızı içlerine yerleştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, kullanmadığınız renkli olan bir güneş gözlüğü kabınızın içine de yerleştirebilirsiniz. Bu sayede masanızın dağınık görünmesini ve fırçalarınızın da toza maruz kalmasını engellemiş olursunuz.

how_to_organize_makeup_brushes_21

Farlar:
Düzenlemesi en zor olan bölüme gelmiş bulunmaktayız, farlar. Farklı markalarda olan bu ürünlerin şekilleri de birbirlerinden farklı olabiliyor. Hepsini bi kutuya yığsak gönül razı değil. Bunun için uygulamamız gereken tek bir çözüm var. O da bir ‘Güzellik Panosu’ oluşturmak.

how_to_organize_eyeshadow1

  • Güzellik Panosunu nasıl yapabilirim?
    Dilediğiniz desende bir kumaşı, ince metal bir levhanın üzerine sarın ve ihtiyacınız olan boyutlardaki bir çerçevenin içerisine yerleştirin. Farlarınızı veyahut fondöten ve ruj gibi dilediğiniz diğer makyaj ürünlerinin arkasına bir miktar tutkalla magnet yapıştırın ve makyaj malzemelerinizi yerleştirin. İster duvara asın, istersenizde yaslayın tercih sizin. :)

Ojeler:
Konu ojeler ise işte orada düzenden eser kalmaz. Kendimden örnek vermek gerekirse çok farklı markalardan ojeler satın alıyorum. Hepsini aynı bir kutuda muhafaza edebilmek gerçekten çok güç olabiliyor. Ne yapsam ne yapsam diye kara kara düşünürken en sonunda fiyatı makul olan ojelerimi büyük şeker kavanozlarına stokladım.

how_to_organize_nail_polish_21

Pahalı markalardan aldığım ojelerimi ise tıpkı resimdeki gibi cam bir kutuya yerleştirdim. Bu sayede hem ojelerin renkli görünümleriyle güzel bir dekor edinmiş oldum; hemde dağınıklıktan kurtuldum.

how_to_organize_nail_polish

Parfümler:
Parfüm şişeleri ayrı bir tasarım ürünü olduğu için bu bölüm fazla uğraş gerektirmiyor. Siz de fotoğraftaki gibi düz metal bir raf üzerine çeşit çeşit parfümlerinizi sıralayarak bir tasarım harikası yaratabilirsiniz. Ama benim favorim parfümlerin şık bir aynalı tepsi üzerine konması.

how_to_organize_perfume1

 

Screen shot 2015-02-01 at 7.36.55 PM

Bu fotoğrafta benim makyaj masamdan bir kesit. Sık sık kullandığım parfümlerimi aynalı tepsinin üzerine, fırçalarımı ise Ikea’dan aldığım küçük kaktüsler için üretilen cam saksıya yerleştirdim.

Eğer sizin aklınızda daha değişik fikirler varsa yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Yeni yazılarla görüşmek dileğiyle… :)

Photo Credits: Jinna Yang

2 YORUM

  1. Begüm hanım, en çok sizin makyaj masanızı beğendim :)) Önerileriniz için çok teşekkürler, yazılarınızı zevkla takip ediyorum.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here