PAYLAŞ

Her kadın bazı zamanlarda,miktarı farklı olsa da kendini daha güzel hissetmek için makyaj yapmaya ihtiyaç duyar.

Bu yazıda makyaj yapmanın temel noktası olan makyaj fırçalarını ve nerelerde kullanıldığını inceleyeceğiz.

1Fondöten Fırçası

Makyajımızın ilk adımı  olan fondöteni aşağıda gördüğümüz iki tip fırçayla uygulayabiliriz,dikkat etmemiz gereken nokta ise fırçanın sık kıllı olması,nedeni ise kılları sık olmayan fırçalar ürünü içine çektiğinden hem daha çok ürün harcamamıza hem de makyajımızın homojen dağılmamasına yol açar.

f brush 2

2Pudra Fırçası

Fondötenden sonra uygulayacağımız pudrayı eşit dağıtabilmek için kullandığımız fırçadır.Uzun ve sık kıllıdırlar,küçük boylu olanlar ‘kabuki’ olarak adlandırılır.

3Allık Fırçası

Fırçalar arasında en kolay ayırt edebileceğimiz allık fırçasıdır.Bir tarafı eğimilidir nedeni ise elmacık kemiklerini daha etkili vurgulamaktır.Yumuşak olanları tercih etmeliyiz.

4Far Fırçası

Hafif yuvarlak ve küçük boyutlu fırçalardır.Renkleri daha etkili uygulamak,gölge etkisi yaratmak için kullanabiliriz.

5Eyeliner Fırçası

Jel eyeliner uygulamak için kullanabiliriz,eğimli yapısı kolay kullanımı sağlar.

6Kaş ve Kirpik Fırçası

Fırçalı olan kısmı kaşlara şekil vermek ve kullandığımız kaş farını dağıtmak,doğal görünmesini sağlamak için kullanılır, tarak görünümlü kısmını ise kirpikleri şekillendirmek, rimelle yapışan kirpikleri ayırmak için kullanılır.

Temel olarak makyaj fırçaları bu şekilde, farklı şekillerde olanları da piyasada mevcut, kusursuz makyaj için en kısa zamanda makyaj ürünleriniz arasına ekleyin, sevgiler :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here