Anasayfa Blog Macera Arayanlar İçin: “Saklıkent Kanyon”

Macera Arayanlar İçin: “Saklıkent Kanyon”

2219
1
PAYLAŞ

Güzel ülkemizin aslında her köşesi bir cennet ancak bu yaz ben gönlümü bir yere kaptırdım ve size biraz ondan bahsetmek istiyorum.

saklikent-kanyonu

Saklıkent Kanyon Muğla-Antalya karayolu üzerinde, Seydikemer ilçesine bağlı ve Fethiye’ye de çok yakın. Anlatılanlara göre bir çoban keçisinin buraya kaçması ve keçinin peşinden gitmesiyle kanyonu keşfeder ve 1996 yılında Saklıkent Milli Park ilan edilir. Yerli turistler kadar yabancı turistlerinde ilgi odağı resmi olarak yılda 180-200 bin ziyaretçisi oluyormuş.

saklıkent1
Milli Park olduğu için giriş ücretli ancak ücreti tam olarak hatırlayamasam da 10 lira civarıydı diye tahmin ediyorum. Turnikelere gelene kadar, ben şaşkın şaşkın baktım kanyon bunun neresinde diye ama bu güzelliği görmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Kayalara monte edilmiş tahta merdivenlerle kanyonun içine doğru ilerliyorsunuz.

saklıkent3Su o kadar soğuk ve hızlı akıyor ki ayağınızı sokmak bile cesaret istiyor

saklıkent2Gelelim bu doğal güzellikte yapabileceğiniz aktivitelere, kanyonun iç kısmına kadar yürüdükten sonra güzellik için çamur banyosu yapabilir, heyecan arıyorsanız rafting etkinliğine katılabilirsiniz.

raftingTatil zamanı tabiki parmak arası terliklerinizle ve sandaletinizle gideceksiniz, endişelenmeyin girişte cüzi miktara yürüyüş için naylon ayakkabı kiralayabiliyorsunuz, kahvaltı edip birşeyler yiyebileceğiniz bazlamacı teyzeler de orada sizi bekliyorlar:)

saklikent-kanyonu-2

Fethiye’ye yolunuz düşerse Saklıkent Kanyona uğramayı sakın unutmayın, Sevgiler :)

1 YORUM

  1. bende bu yaz gittim saklıkente. baayıldııımmmm. Ama ayakkabı ve giysi olarak donanımlı gitmekte fayda var. bu sene tekrar gitmek istiyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here