Anasayfa Moda Ayakkabılar Loafer Modası

Loafer Modası

529
0
PAYLAŞ

image

Kadın modası her geçen gün biraz daha erkek giyimini ele geçirmeye devam ediyor .Feminen giyinen erkekler eleştiri konusu olurken erkeksi giyim kadınların yeni gözdesi … Boyfriends jeanler , bomber ceketlerden sonra şimdi sıra loaferlerde !

Loafer ilk kez Londra’da Kral George için ev ayakkabısı olarak tasarlanmış. Sonrasında sayılı zengin erkekler bu ev ayakkabısının sahibi olmuş .Fakat bu tasarımdan çok önce Norveçli balıkçılar zaten bu ayakkabıyı giyiyormuş .

Günümüzde pek çok kez revizyona uğramış loaferlerin ortaya çıkış hikayeleri oldukça ilginç … Şimdilerde ise kadınların gardıroplarında yerlerini alıyor.

image image image image

Maskülen bir parça olan loaferler oxford ve makosenden kesin sınırlarla ayrılmamakla birlikte modayı takip edenlerin gözdesi.Maskülen görüntünün yanında loaferlerin preppy (kolejli) havasını da unutmamak gerekir .Zira bu sonbahar 60’lı yılların efsanesi dizüstü çoraplar ve loafer ikilisi trend kombinler arasında . “Gossip girl ” ü izleyenlenler bilir bu moda ikilisi için onlardan oldukça fazla ilham alacağız gibi gözüküyor .

image

Hala dolabınızda yoksa trend olmak için mutlaka bir loafer edinmelisiniz benden söylemesi. Önümüzdeki sezonda moda olmayı sürdürecek bu parça için mutlaka dolabınızda bir yer açın . Hem eteklerle hem pantalonlarla rahatlıkla kombinleyeceğiniz loaferler giydiğiniz anda vazgeçilmeziniz olacak …

Stil sahibi kadınların bu sezon en trend parçası loaferlerle stil sahibi günler !D.A.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here